Dončića so Nuggetsi zelo dobro zaustavili. Foto: Reuters

20-letni Ljubljančan je v 33 minutah prispeval še pet podaj in štiri skoke, imel je slab met iz igre (3/12), zadel je le eno trojko iz šestih poskusov, izgubil je tudi štiri žoge. Vseeno je v končnici prevzel odgovornost na svoja ramena. Zadel je ključno polaganje 47 sekund pred zadnjim piskom sirene. Tudi dva zgrešena prosta meta 26 sekund pred koncem nista bila usodna, saj Nuggetsi v zadnji minuti in 40 sekundah niso dosegli niti točke.

Dončić in Boban Marjanović sta se zabavala na klopi. Srbski center znova ni vstopil v igro. Po koncu tekme sta se oba pozdravila z Vlatkom Čančarjem, ki ni bil v kadru Nuggetsov. Foto: AP

Blestela je klop Mavericksov, ki je prispevala kar 61 točk! Devet košarkarjev Dallasa je doseglo 10 točk ali več. Rick Carlisle je že kmalu zaupal rezervistom, ki so prinesli preobrat in nato v zadnji četrtini izkoristili tudi utrujenost košarkarjev Denverja. Nuggetsi so v ponedeljek v napeti tekmi zmagali v Sacramentu.

Trojni dvojček Jokića ni pomagal
Nikola Jokić se je izkazal s trojnim dvojčkom (10 točk, 10 skokov in 10 podaj), vendar ni uspel preprečiti prvega poraza v sezoni. Najboljši strelec srečanja je bil Paul Millsap s 23 točkami, Will Barton je dodal 23 in 11 skokov. Motor igre Denverja Jamal Murray je zgrešil vse štiri poskuse izza črte in dosegel 16 točk.

Rezervisti držali Mavse v igri
V Denverju je pred tekmo močno snežilo in gledalci so prišli v dvorano v zimskih oblačilih. Nuggetsi so odlično odprli srečanje in po dveh trojkah Millsapa povedli z 18:7. Carlisle je hitro poslal v igro rezerviste, ki so do konca uvodne četrtine ujeli priključek (31:27). Justin Jackson je nanizal 10 točk v drugi četrtini in Denver se nikakor ni uspel odlepiti, ob odmoru je imel le točko naskoka (61:60).

Dve minuti pred koncem tretje četrtine so Nuggetsi povedli s 84:73 po trojki in polaganju Willa Bartona. Gostje so imeli vedno pripravljen pravi dogovor. Dorian Finney-Smith je bil dvakrat zapored natančen izza črte in prednost gostiteljev je po 36 minutah skopnela (88:83).

Dončić in Dragić zelo uspešno začela novo sezono

Sijajna blokada Kleberja
Dallas je zadnjo četrtino odprl z delnim izidom 20:6. Razigrala sta se Delon Wright in Jalen Brunson, Tim Haradaway Jr. pa je zadel trojko za prednost devetih točk (94:103). Trener Denverja Michael Malone je skušal najti pravo peterko. Utrujenost je bila vse bolj opazna pri gostiteljih. Gary Harris je s trojko znižal na 106:107 minuto in 40 sekund pred koncem, nato pa je Maxi Kleber pravilno blokiral Murrayja. Sodniki so priznali koš, ker naj bi se žoga najprej dotaknila table, a po ogledu posnetka so dve točki odvzeli.

Dončić lepo polagal, nato pa zgrešil oba prosta meta
47 sekund pred koncem je Dončić krenil v prodor in s polaganjem povišal prednost Dallasa (106:109). Jokić je nato izgubil žogo in Dončić je imel priložnost za potrditev zmage z dvema prostima metoma. 26 sekund pred zadnjim piskom sirene je obakrat zgrešil. Gostitelji niso več imeli minute odmora, iz popolnoma neizdelane akcije pa je Murray grdo zgrešil trojko.

"Zdaj smo lepo videli, kako pomembno je imeti širok igralski kader. Vesel sem, da sem uporabil deset košarkarjev, tudi Denver ima dolgo klop. Takoj sem vedel, da ne bodo priznali dveh točk po blokadi Kleberja. Videl sem, da je blokiral pravilno," je bil zadovoljen 60-letni Carlisle.

Trae Young je že na začetku druge četrtine zapustil parket z zvitim gležnjem. Foto: Reuters

Tretja zmaga Miamija
Atlanta je v ponedeljek na domačem parketu v napeti končnici zapravila osem točk prednosti in doživela grenek poraz proti Philadelphii. Mlada ekipa Hawksow ni imela možnosti v Miamiju, ki se je veselil že tretje zmage.

Tri trojke Dragića v uvodni četrtini
Jimmy Butler, ki je prejšnjo sredo postal oče, je debitiral v dresu Vročice. V prvi četrtini je zadel vse štiri mete iz igre. Goran Dragić se je zelo dobro vključil v vlogo šestega igralca ekipe, ki igra v ključnih trenutkih tekme, srečanja pa začenja na klopi. Sredi prve četrtine je vstopil v igro in zadel tri zaporedne trojke za vodstvo gostiteljev z 29:26 po 12 minutah.

Young odšepal v garderobo
Najboljši igralec vzhodne konference v uvodnem tednu nove sezone Trae Young je odprl drugo četrtino s petimi točkami, nato pa si je zvil desni gleženj. V velikih bolečinah je odšepal v garderobo in se ni več vrnil. To je bil velik udarec za Hawkse, ki so nato popustili.

Dragić je bil petkrat natančen izza črte. Foto: AP

Novinec Herro zablestel
Trener Erik Spoelstra je navdušen nad mladimi igralci. Novinca Tyler Herro in Kendrick Nunn sta presegla pričakovanja na prvih tekmah. Herro je v drugi četrtini dosegel kar 19 točk in Miami je imel ob odmoru 10 točk naskoka (59:49).

Gostitelji so v tretji četrtini še povišali naskok in imeli že 20 točk naskoka (88:68). V zadnji četrtini so se Hawksi uspeli približati, a niso resneje zapretili.

Herro je bil najboljši strelec Vročice z 29 točkami, Butler in Dragić sta jih dodala po 21. MVP zadnjega evropskega prvenstva je bil na parketu pol ure, zadel je pet trojk iz devetih poskusov.

40 točk in 20 skokov – Anthony Davis je postal prvi košarkar Lakersov, ki mu je uspel tak dosežek po legendarnem Shaquillu O'Nealu marca 2003. Tudi LeBron James mu je čestital za imenitno predstavo. Foto: Reuters

Izjemni Davis s 40 točkami potopil Grizlije
Zelo dobro so sezono začeli tudi LA Lakersi, ki so odpravili Memphis s 120:91. V Staples Centru je bil neustavljiv Anthony Davis, ki je prispeval 40 točk in 20 skokov. Zadel je 26 izmed 27 prostih metov – rekord kariere.

Grizliji so povedli s 15:2 in imeli še sredi tretje četrtine točko naskoka (66:67), potem pa je na sceno stopil Davis. Lakersi so zaključili tretjo četrtino z delnim izidom 22:0. Frank Vogel je Davisa vzel iz igre na začetku zadnjih 12 minut ob stoječih ovacijah s tribun.

26 zadetih prostih metov klubski rekord
"Nisem vedel, da je 26 zadetih prostih metov nov klubski rekord. Uživam v Los Angelesu, dobro smo začeli sezono. Gledalci so me sprejeli, Tokrat so že vzklikali MVP," je bil navdušen Davis, ki je prikazal najboljšo predstavo v dresu Lakersov. Njegov prijatelj James je v zadnji četrtini zaplesal s poškodovanim DeMarcusom Cousinsom in vodil navijanje.

V noči s petka na soboto se obeta prava poslastica v American Airlines Centru, ko bo Dallas gostil Lakerse.

Torkove tekme:
MIAMI
- ATLANTA
112:97 (29:26, 30:23, 29:21, 24:27)
Herro 29 (7/9 iz igre, 3/4 za tri), Dragič 21 (7/12 iz igre, 5/9 za tri, prosti meti 2/4), 3 skoki in 3 podaje v 30 minutah, Butler 21 (5/11 iz igre), Adebayo (10 skokov) in Nunn po 17, Leonard 3, Winslow in Silva po 2; Collins 30 (5/8 za tri), Parker 12, Bembry 9, Huerter 8, Carter 7, Wallace in Reddish po 6, Young 5, Len in Hunter po 4, Fernando in Jones po 3.

DENVER - DALLAS
106:109 (31:27, 30:33, 27:23, 18:26)
Millsap 23 (4/7 za tri) in 8 skokov, Barton 19 in 11 skokov, Harris in Murray po 16, Jokić 10 (4/8 iz igre), 10 skokov in 10 podaj, Plumlee in Beasley po 7, Morris 6, Craig 2; Hardaway (4/6 za tri) in Kleber po 14, Finney Smith, Wright in Dončić (3/12 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 5/8, 5 podaj in 4 skoki v 33 minutah) po 12, Brunson 11, Porzingis (14 skokov) in Se. Curry po 10, Powell 4.

LA LAKERS - MEMPHIS 120:91
Davis 40 (7/17 iz igre, prosti meti 26/27) in 20 skokov, James 23 (8/15 iz igre) in 8 podaj, Caldewell Pope 13, Bradley 12, McGee 10; Morant 16, Valančiunas 14 in 11 skokov, Allen 13.