Goran Dragić je iz igre metal 9/18. Foto: Reuters
Draymond Green
Draymond Green je blestel v dresu Golden Stata. Foto: Reuters

James Johnson je s 26 točkami dosegel svoj rekord sezone, klasično učinkovit pa je bil spet Goran Dragić (21 točk). Še sredi tretje četrtine so Netsi vodili z 11 točkami prednosti (67:56), a po nizu 18:5 so Heati že vodili pred začetkom zadnje četrtine.

Spoelstra: Poiskati smo morali rezerve
"Včasih je treba res delati veliko in veliko, da prideš do zmage. Brooklyn nas je prisilil, da smo poiskali res vse rezerve," je po tekmi razmišljal Erik Spoelstra, ki tokrat na parket ni poslal Diona Waitersa.

Iz prepada na rob končnice
To je tretji najdaljši niz zmag v zgodovini Miamija in najboljši v celotni zgodovini Lige NBA med ekipami, ki imajo več porazov kot zmag. Serija se je začela ob razmerju 11-30, zdaj je že pri 24-30, s čimer je končnica na dosegu rok. Miami je trenutno deseti, osmi Detroit pa ima le zmago več.

Niz se lahko podaljša že v noči na nedeljo, ko Miami gostuje pri Philadelphii.

Vujačić in Udrih obsedela na klopi
Manj zadovoljstva sta imela preostala Slovenca v Ligi NBA, Saša Vujačić in Beno Udrih, ki nista igrala pri domačem porazu New Yorka in Detroita.

Zgodovinski večer Draymonda Greena
Golden State je v gosteh premagal Memphis s 122:107. Nenavadni trojni dvojček je dosegel Draymond Green (12 skokov, 10 podaj in 10 ukradenih žog). Gre sploh za prvi trojni dvojček v zgodovini Lige NBA, v katerem košarkar dvomestnega števila ni dosegel v kategoriji točk. Green je namreč zbral le štiri točke.

Tekme 10. februarja:
BROOKLYN - MIAMI 99:108
Lopez 30; J. Johnson 26, Dragić 21 (met: 9/18), 4 skoki in 5 podaj v 35 minutah, T. Johnson 18.
NEW YORK - DENVER 123:131
Anthony 33, Porzingis 17, Vujačić tokrat ni igral; Jokić 40, Chandler 19.
DETROIT - SAN ANTONIO 92:103
Harris 16, Smith 15, Udrih to pot ni igral; Leonard 32, Aldridge 19 in 11 skokov, Dedmon 17 in 17 skokov.
MILWAUKEE - LA LAKERS 114:122
Antetokounmpo 41, 8 skokov in 6 podaj, Brogdon 18, Beasley 15; Young 26 (5/8 za tri), Williams 21, Randle in Zubac po 15.

MEMPHIS - GOLDEN STATE 107:122
Conley 20, M. Gasol in Randolph po 17; Thompson 26 (8/15 za tri), Durant 24, Iguodala 22, Curry 18, Green 4, 12 skokov, 10 podaj, 10 ukradenih žog in 5 podaj.
MINNESOTA - NEW ORLEANS 106:122
Towns 36, Wiggins 29, Rubio 15 in 12 podaj; Davis 42 (16/22 iz igre) in 13 skokov, Holiday 25 in 12 podaj.
WASHINGTON - INDIANA 112:107
Morris in Wall po 26, Beal 20; George 31, Seraphin 16.
SACRAMENTO - ATLANTA 108:107