Grega Hrovat in soigralci so v Ligi prvakov zmagali štirikrat in desetkrat izgubili. Foto: www.alesfevzer.com

Več kot tri četrtine je bilo srečanje izenačeno. Ljubljančani so na začetku zadnjega dela povedli z 51:49, zadel je Bojan Radulović, nato pa se jim je ustavilo. Domači so namreč naredili delni izid 10:0 (59:51), po katerem si zmaji niso več opomogli.

Čeprav tekma ni odločala o ničemer, saj sta obe ekipi že pred tem izgubili možnost za napredovanje, Rosa ni prav nič popuščala, tako da je prav ob koncu dosegla najvišjo prednost. Jordan Morgan je bil s 17 točkami najučinkovitejši pri Olimpiji. Za Roso je Kevin Punter dosegel 27 točk.

Badžim si je zlomil nos
A bolj kot poraz Ljubljančane skrbita poškodbi Roka Badžima in Gregorja Hrovata. Prvi je na začetku druge četrtine po bližnjem srečanju z enim izmed domačih košarkarjev odšel v bližnjo bolnišnico, v izdihljajih tekme pa je na poljskem parketu obležal še Gregor Hrovat in s pomočjo soigralcev zapustil igrišče. Badžim je doživel zlom nosu, medtem ko jo je Hrovat odnesel brez hujših posledic.

Olimpija je na Poljskem igrala brez Mirze Begića, Igorja Tratnika, Domna Lorbka in Erjona Kastratija.

Martić: 19 izgubljenih žog je preveč
"Nisem zadovoljen s tekmo. Ključ vsega je bilo 19 izgubljenih žog. Na koncu je bila razlika previsoka in nerealna,"
je po srečanju dejal trener Olimpije Zoran Martić. Njegovi varovanci bodo v četrtek v 17. krogu Lige Nova KBM gostovali v Rogaški Slatini.