Ljubljanski košarkarji so dosegli pomembno zmago v dvoboju s tekmecem z dna lestvice, s katero so si tudi zagotovili obstanek v Ligi ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so se vrnili na zmagovita pota v omenjeni ligi, potem ko so prejšnji teden ugnali tretjeuvrščeno Cedevito, so tokrat v Skopju brez težav pometli z makedonsko ekipo.

Olimpija se je tako dokončno oddaljila od zadnjega mesta, saj ima štiri zmage več kot MZT, do konca rednega dela pa so le še trije krogi.

Olimpija je vodila večino prvega polčasa, gostitelji pa so se ob koncu tega dela igre približali in celo povedli do odhoda na odmor (39:37). Ključna za zmago je bila tretja četrtina, saj so varovanci Zorana Martića Makedoncem dovolili zgolj pet točk, sami pa so jih nasuli 28. Uspevalo jim je skorajda vse, za piko na i odlični četrtini pa je Jordan Morgan tik pred sireno vrgel žogo s svoje polovice igrišča in zadel trojko.

V zadnjo četrtino so vstopili z 21 točkami prednosti (44:65). Silovito igro so nadaljevali tudi v zadnjih desetih minutah, tako da je bila zmaga več kot zaslužena (55:96).

Najboljši strelec pri zmajih je bil Jordan Morgan (16 točk), Roko Badžim in Devin Oliver sta jih dodala po 15.