Zach Leday (levo) je 13 od 26 točk nasul v zadnji četrtini. Foto: EPA

Madridčani so v španskem prvenstvu dobili uvodne štiri tekme, uspešni pa so bili tudi na prvih dveh tekmah Evrolige.

Osem minut pred koncem je Sergio Llull zadel za vodstvo Reala (60:64), potem pa se je razigral Zach Leday, ki je kar 13 od 26 točk nanizal v zadnjih sedmih minutah in pol.

Real v zadnji minuti in 54 sekundah ni dosegel niti točke. Ključna je bila trojka Edgarasa Ulanovasa minuto in pol pred koncem za 80:73. Veliko zmago Žalgirisa je z dvema košema v zadnji minuti potrdil 25-letni Američan Leday.

Šarunas Jasikevičius je skoval pravo taktiko v Žalgirio Areni.  Foto: EPA
Šarunas Jasikevičius je skoval pravo taktiko v Žalgirio Areni. Foto: EPA

Najboljši strelec Reala je bil Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph, ki je dosegel 15 točk. Bil je edini gostujoči košarkar z dvomestno številko. Facundo Campazzo in Sergio Llull sta zbrala po devet točk.

Visoka zmaga Bayerna
Bayern je razbil Asvel kar s 104:63. Bavarci so uvodno četrtino dobili s 30:13 in pred 5.300 gledalci v Audi Domu le še poviševali naskok. Blestel je Maodo Lo, ki je zadel vse štiri mete izza črte. Francozi so doživeli prvi poraz v Evroligi.

Maccabi v podaljšku strl Crveno zvezdo
Prve zmage se je veselil Maccabi, ki pa se je moral zelo potruditi za uspeh proti Crveni zvezdi po podaljšku (84:69). Beograjčani so zadnjo četrtino dobili z 20:12 in imeli v zadnji minuti dve priložnosti za zmago. Charles Jenkins in Billy Baron pa sta zgrešila trojki.

V podaljšku je bil Maccabi boljši kar s 17:2. Baron je dosegel edini točki za rdeče-bele s prostima metoma. Junak je bil Scottie Wilbekin, ki je v rednem delu prispeval le sedem točk, v dodatnih petih minutah pa kar devet. Zadel je dve trojki in potopil utrujene Beograjčane.