Matt Walsh je bil tud tokrat prvi gostujoči strelec (12), le da je dosegel dvajset točk manj kot na prvi medsebojni tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Jure Zdovc
Nemočni Jure Zdovc ostaja brez pravih rešitev. Na naslednjih tekmah bo najbrž priložnost ponudil dosedaj ne tako uporabljenim igralcem. Foto: EPA
Pawel Kikowski
Pawel Kikowski (na sliki v sredini) - najbrž eden tistih, ki si na naslednjih evroligaških tekmah lahko obeta nekaj več minut. Težko verjetno, da jih po zadnjih Zdovčevih napovedih in razočaranju, ne bi dobil. Foto: MMC RTV SLO/A. B.

Grki v mizerno izpraznjeni OAKA areni (200 gledalcev) niti niso potrebovali vrhunske igre za zmago v sedmem krogu Evrolige (74:62). Neprepoznavni gostje so se jim s svojo "pasivnostjo" sami ponujali na pladnju. Kot da je želja po maščevanju za šokanten domači poraz v prvem medsebojnem obračunu v drugem krogu Evrolige izpuhtela še pred začetkom tekme.

Tako kot takrat, tudi tokrat gostitelji še zdaleč niso prikazali kvalitetne igre, vendar vseeno z lahkoto prebijali gostujočo obrambo in nadzorovali potek tekme. Niti conska obramba, h kateri se je nemočni Jure Zdovc zatekel v trenutkih obupa, ni prinesla možnosti za preobrat.

Prvo četrtino zaznamovala sijajna domača serija
Zeleno-beli so povedli s košem Gašperja Vidmarja, kar pa je bilo tudi edino vodstvo gostov. Nato je sledila izjemna domača serija. Maroussi je napravil delni izid 16:0. V šesti minuti so zmaji končno dosegla novi točki, ko je bil uspešen Sani Bečirovič. Grki so brez večjih težav prebijali obrambno vrsto zeleno-belih in uspeli prednost do konca četrtine (28:14) brez večjih težav obdržati.

Aleksandrov približal goste
V 12. minuti je Olimpija le prišla na manj kot 10 točk zaostanka. Izza črte je bil natančen Nemanja Aleksandrov. V zadnjih dveh minutah polčasa so Zdovčevi varovanci oplemenitili boljšo igro v drugi četrtini in ujeli priključek. Sašo Ožbolt je nato sicer dobil tehnično osebno napako, a so se Ljubljančani vrnili in do odhoda v garderobo prek Aleksandrova in Bečiroviča zaostanek zmanjšali na -6 (42:36).

Preobrata ni in ni bilo
Po odmoru zeleno-beli niso uspeli nadaljevati v enakem ritmu. Prvi koš iz igre so slovenski prvaki dosegli šele po petih minutah nadaljevanja, pod košem je bil uspešen Matt Walsh. A slabe igre Olimpije, ki je tretjo četrtino celo dobila za točko, niso gostitelji znali kaznovati (52:47).

Nadjfeji dokončno odločil zmagovalca
Zmaji so tudi v zadnjih desetih minutah ob neučinkovitem napadu in slabi obrambi igrali ležerno. Maroussi je prek Stevana Nadjfejija, ki je v 32. minuti zadel izza črte, povedel za +12. Dve minuti kasneje je bil Srb še enkrat natančen za tri in Grki so povedli z najvišjo razliko na tekmi (66:51). Do konca srečanja je Ljubljančanom uspelo le še znižati zaostanek.

Zdovc: Sem jezen in razočaran
"Nič novega. Začeli smo z obrambno peterko, "mehko", brez borbe, pasivno. To je edina stvar, ki jo od njih še zahtevam - agresivnost. Grki so, tega sem se najbolj bal, preveč čvrsti za nas. Mi se "igramo" košarko. Sem jezen in razočaran. Že nekaj časa vztrajam na spremembah, vendar moraš biti tudi potrpežljiv. V delih tekme pokažejo, da zmorejo, vendar za dobiti tekmo v Evroligi v gosteh moraš biti bistveno boljši. Ne le posamezno, tudi ekipno. Toliko taktičnih napak je bilo v sami igri, da me to "frustrira". Na preostalih tekmah bom skušal igralce, ki so bili v drugem planu, potisniti v prvi plan," je po tekmi dejal Zdovc.