Matt Walsh (z žogo) je v slabih 36 minutah Grkom nasul kar 32 točk. 7 trojkam je dodal še 5 prostih metov. Foto: Reuters
Matthew Walsh in Sean-Patrick Calathes
Olimpija je bila v obrambi premalo agresivna. Foto: Reuters
Jaka Klobučar in Marios Batis
Jaka Klobučar se v slabih 12 minutah ni izkazal. 22-letni Novomeščan ni dosegel niti točke. Foto: Reuters
Dimitrios Mavroeidis in Gašper Vidmar
Dimitrios Mavroeidis je bil z 18 točkami najučinkovitejši košarkar Maroussija. Foto: Reuters

Domačim košarkarjem se je večkrat ponudilo ogromno priložnosti za visoko vodstvo, a niso uspeli kaznovati napak Grkov, ki so samo v 1. polčasu izgubili 14 žog. Tekma je bila ves čas izenačena, na koncu pa so številne podaje domačih v prazno jeziček na tehtnici prevesile na stran gostujoče ekipe. Niti izjemna igra Matta Walsha (32 točk, od tega 7 trojk) ni pomagala. S tem so se zmajem občutno zmanjšale možnosti za preboj v drugi del tekmovanja, ki je že vrsto let nedosegljiv cilj.

Odličen met Grkov
Tekmo so zeleni začeli solidno, a so že kmalu storili nekaj napak, ki so jih Grki takoj kaznovali in z odličnim metom z razdalje (zadeli so prvih šest poskusov) Jureta Zdovca po slabih petih minutah prisilili v minuto odmora. S pomočjo Walsha so gostitelji rezultat uspeli znižati, a so Grki do konca prve četrtine zadržali prednost točke (17:18).

Preobrat v 2. četrtini
V 2. četrtini so domači košarkarji ves čas držali stik z Grki, a vseeno niso uspeli izkoristiti njihovih napak v napadu. Slabo so skakali v napadu, zaradi česar nasprotniku niso uspeli pobegniti. Za najvišje vodstvo je v 16. minuti z metom za tri točke poskrbel Walsh, priložnost za novo najvišjo razliko pa je nekaj trenutkov kasneje z zgrešenim metom z razdalje zapravil Uroš Slokar. Tik pred koncem polčasa je napad zaradi nošene žoge zapravil še Dušan Djordjević, tako da se je polčas končal s 33:33.

Po premoru dober začetek, a slabši konec
Tretjo četrtino je bolje začela Union Olimpija, ki je na krilih Bečiroviča znova povedla za tri točke (38:35), a so Grki Ljubljančanom ves čas dihali za vrat. Z dobro igro v obrambi (zmajem so višje vodstvo nekajkrat preprečili z blokadami) in predvsem dobro izvedenimi napadi so po končani tretji četrtini znova vodili za točko (52:53). Olimpijo je z odlično predstavo v igri ves čas držal Walsh.

Odlično igro Walsha zasenčile napake v napadu
Takoj na začetku četrte četrtine so košarkarji Maroussija zopet povedli za 6 točk, a so stik z njimi Ljubljančani ves čas držali prek odličnega Walsha, ki je z meti izza črte koše polnil kot za stavo. Pravzaprav so vsi napadi v zadnji četrtini potekali prek njega in Olimpija je uspela rezultat 6 minut pred koncem izenačiti na 64:64. Nato je šlo vse samo še navzdol, saj je bilo napak enostavno preveč. Največ jih je naredil Bečirovič, ki je izgubil šest žog, od tega tri v odločilnih minutah.

Zdovc: "Igrali smo preveč egoistično."
Po tekmi Zdovc ni mogel skriti razočaranja in je priznal, da so gostje prišli do nekaj (pre)lahkih košev. "Igrali smo preveč egoistično v napadu, brez ekstra podaje. Delali smo naivne napake, imeli veliko izgubljenih žog, nismo se vračali nazaj, Grki pa so dosegli nekaj lahkih košev," je dejal 42-letnik in nadaljeval: "So izkušeni, ampak daleč od tega, da bi bili boljši od nas. Razočarali smo, centrov ni bilo nikjer, dobili smo 81 točk, to je bistveno preveč. Bili smo premehki v kontaktih, v blokadah, bilo je preveč nesporazumov ..."