Yoan Gourcuff (v črnem) je bil vpleten pri vseh treh zadetkih Bordeauxa. Foto: EPA
Marouane Chamakh
Nebeški skok Marouana Chamakha za 1:1. Foto: EPA
Lyon
Karim Benzema (skrajno desno) se je znašel v objemu soigralcev. Foto: EPA
Bordeaux in Wolfsburg pred naslovom

Le Mans je bil trd oreh za varovance Laurenta Blanca. Gostje s severa Francije so povedli v 24. minuti, ko je bil uspešen Anthony Le Tallec. Domače je v igro vrnil Maročan Marouane Chamakh, ki je zadel z glavo. Yoan Gourcuff, podajalec pri prvem golu, je tik pred polčasom z močnim volejem poskrbel še za vodstvo Bordeauxa.

Le Tallec (55.) je z drugim golom izenačil, odločitev pa je nato padla v 76. minuti. Volej Gourcuffa je ustavila prečka, a je bil na pravem mestu branilec Marc Planus in žogo potisnil v mrežo za 9. zaporedno zmago Bordeauxa, ki je bil nazadnje prvak pred 10 leti.

Benzema krvnik Marseilla
Lyon se po 7 letih poslavlja od šampionske krone, kljub temu pa je v njem še dovolj dinamita, da je zagrenil življenje Marseillu. Aktualni prvaki so prvič utišali Velodrome v 31. minuti. Neumnost je v lastnem kazenskem prostoru napravil Brazilec Brandao, ki je podrl Edersona, kar je pomenilo enajstmetrovko. Zanesljivo jo je izvedel Karim Benzema. Isti igralec je na 2:0 povišal po veliki napaki domače obrambe, ki je malo pred polčasom pozabila nanj, tako da je neoviran prejel podajo in Steva Mandando premagal z močnim strelom z okoli 12 metrov. Marseille je imel svoje priložnosti, vendar je veselje Mamadouju Niangu in Benoitu Cheyrouju preprečila vratnica.

Juninho v polno s 40 metrov
V drugem polčasu so domači pritisnili proti vratom Huga Llorisa, a zadetek dočakali šele v 81. minuti, ko je po podaji Nianga zadel Sylvain Wiltord. Niang je bil pred tem v ofsajdu, ki pa ga sodnik ni videl. Je pa delilec pravice nedovoljeni položaj Wiltorda pravilno dosodil malo kasneje in upravičeno razveljavil izenačujoči gol. Marseillove upe na vsaj remi je v 3. minuti sodnikovega podaljška razblinil Juninho, potem ko je zadel s prostega strela z okoli 40 metrov. Zadetek gre v veliki meri na račun slabega posredovanja Mandande.

Valter Birsa je igral vso tekmo ob zmagi Auxerra nad PSG-jem (3:1), enako tudi Boštjan Cesar, čigar Grenoble je remiziral z Nancyjem (0:0). Bojana Jokiča pa ni bilo v postavi Sochauxa, ki je izgubil pri Caenu.