Miami je po izenačenem prvem delu tretjo četrtino dobil za 16 točk. Foto: Reuters

Prvi polčas je minil v izenačeni igri. Dobil ga je Denver za točko. Odločilno prednost si je Miami priigral ob koncu tretje četrtine, ko je z Dragićem na parketu povedel za 15 točk. Na začetku zadnje četrtine je razlika narasla na 20 točk in srečanje je bilo praktično odločeno. Zadnji žebelj v krsto Nuggetsov je s tremi zaporednimi trojkami zabil Kelly Olynyk (vseh 20 točk v zadnji četrtini) po treh podajah Dragića.

Dragić je v igro vstopil sredi uvodne četrtine in v prvem polčasu v desetih minutah dosegel 4 točke, vse iz prostih metov. Iz igre je zgrešil vse tri mete. Slovenski branilec je prvič iz igre zadel dve minuti pred koncem tretje četrtine. Na koncu je bil njegov met 2:7. Zadel je devet od desetih prostih metov. Na parketu je preživel 24 minut in v tem času prispeval pet podaj in dva skoka.

Kyle Lowry je bil junak lanskega finala, ko so Raptorsi osvojili prvi naslov prvaka. Po dolgem premoru je v imenitni formi, popolnoma je zasenčil LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa. Foto: Reuters

Pri Miamiju sta bila najučinkovitejša Jimmy Butler in Bam Adebayo s po 22 točkami. 20 točk je vknjižil Olynyk, 17 Duncan Robinson. Pri Denverju sta po 19 točk dosegla Nikola Jokić in Jerami Grant. Vlatko Čančar je poškodovan in ga v Orlandu ni.

Toronto ostaja nerešljiva uganka za Lakerse
Na zadnji sobotni tekmi so prvaki iz Toronta ugnali LA Lakerse s 107:92. Jezerniki so izgubili enajst zaporednih tekem proti Raptorsom, zadnjič so jih premagali 30. novembra 2014.

Kyle Lowry je bil neustavljiv, prispeval je 33 točk in 14 skokov. OG Anunoby je dodal 23 točk, zadel je vse tri mete izza črte, Pascal Siakam pa je prispeval 15 točk in 9 skokov. Raptorsi so blesteli v obrambi, odlično so zaustavili Anthonyja Davisa, ki je po sijajni predstavi proti LA Clippersom v četrtek tokrat dosegel le 14 točk (2/7 iz igre). Najboljši strelec Lakersov je bil LeBron James z 20 točkami.

Lakersi niso imeli razigranega posameznika. Tudi LeBron James ni imel svojega večera. Foto: Reuters

Na začetku zadnje četrtine je James z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo Lakersov s 76:72. Odgovoril je OG Anunoby, ki je bil dvakrat zapored natančen izza črte z desne strani. Toronto je z delnim izidom 10:0 povedel s 93:83 pet minut pred koncem po trojki Freda VanVleeta.

Lakersi so imeli velike težave v napadu, iz igre so metali le 35,4-odstotno (29/82), kar je najslabše v letošnji sezoni. Zgrešili so kar 30 metov za tri točke (10/40). To je bil šele njihov 15. poraz in za potrditev prvega mesta na Zahodu še vedno potrebujejo le eno zmago. Dosežejo jo lahko že v ponedeljek proti Utahu.

Toronto se je utrdil na drugem mestu Vzhoda. S tako obrambo imajo Raptorsi lepe možnosti, da se tudi letos prebijejo zelo daleč v končnici.