Dvorana Rogers Place v Edmontonu je bila v soboto zvečer prizorišče sedme tekme 1. kroga končnice med Edmontonom in Los Angelesom, končalo se je z zmago gostiteljev z 2:0. LA je bil v končnici prvič po štirih letih, svojo priložnost za preboj v drugi krog pa je bolj kot včeraj zapravil na prejšnjih dveh tekmah. Foto: Reuters

V drugi tretjini (34. minuta) je zadel Cody Ceci (podajalca McDavid in Draisaitl - igral je s poškodovanim gležnjem), z desne strani je poslal plošček prek ramena Jonathana Quicka v mrežo. Odločilen je bil gol Connorja McDavida v 57. minuti. Sean Duzri je nepravilno zaustavljal McDavida, ki je prej uprizoril odličen prodor, sodnik je že dvignil roko za kazen, a je izjemni napadalec nadaljeval akcijo za vrati. Pridrsal je pred gol, poslal plošček med nogama Andreasa Athanasiouja in z bekhendom matiral sicer zelo razpoloženega Quicka (39 obramb)..

Kanadski napadalec zaznamoval serijo
McDavid, kapetan Edmontona, je bil v celotni seriji na izjemno visoki ravni, postal je celo prvi hokejist po letu 1983, ki je na šestih tekmah serije dosegel več kot eno točko.

Los Angeles je bil predvsem v drugi tretjini nemočen (v strelih 24:11 za gostitelje).

Številne priložnosti Edmontona
Po pol ure igre je Evander Kane že spravil plošček mimo Quicka, a ga je Andreas Athanasiou odbil z golove črte. Sodniki so si ogledali posnetek, plošček pa ni prečkal golove črte s celotnim obsegom.

Oilersi so dvakrat zadeli še okvir vrat: v 37. minuti je branilec Evan Bouchard z močnim strelom z desne strani zadel prečko, Kailer Yamamoto pa je v 45. minuti po podaji McDavida zadel vratnico, ko je bil Quick že premagan.

Vmes je (v 42. minuti) Josh Archibald krenil sam proti Quicku, ki je sijajno posredoval. plošček mu je ušel med nogama, a ga je uspel zadržati z roko.

Connor McDavid je bil vso serijo odličen, na kar šestih tekmah je zbral več kot eno točko, kar se v Ligi NHL v posamezni seriji ni zgodilo od leta 1983. Foto: Reuters

Smith zaklenil vrata
Med junaki Edmontonove zmage je bil tudi Mike Smith, ki je ubranil vseh 29 strelov, tudi štiri poskuse Anžeta Kopitarja, zadnjega minuto pred koncem.

Smith (40 let, 54 dni) je postal drugi najstarejši vratar v zgodovini, ki je ostal nepremagan na sedmi tekmi končnice. Starejši je bil le Dwayne Roloson (41 let, 197 dni) v vratih Tampe Baya pred enajstimi leti.

Kopitar: Lahko smo ponosni
"Serija je bila izjemno napeta in težka, na koncu smo lahko tudi ponosni na to, kaj nam je uspelo. Moštvo je vso sezono raslo in si nabiralo izkušnje, v končnici pa ni šlo v pravo smer in se žal ni izšlo," je povedal Kopitar, ki že vso NHL-kariero (od leta 2006) igra pri Los Angeles Kingsih, dvakrat se je veselil tudi Stanleyjevega pokala.

V Vzhodni konferenci sta se (prav tako po sedmi tekmi serije) v 2. krog uvrstila Carolina (zmaga s 3:2 nad Bostonom) in Tampa Bay z dvema zadetkoma Nicholasa Paula za zmago z 1:2 v Torontu.