Milan Osterc je na tekmi z Romunijo utrl slovenski reprezentanci pot na SP. Foto: RTV SLO
Mike Powell
Mike Powell je leta 1991 v Tokiu poletel neverjetnih 895 cm. Foto: EPA

Za hladen tuš na stadionu za Bežigradom je v 26. minuti poskrbel Marius Niculae. Še pred odmorom je z glavo izenačil Mile Ačimovič. V 68. minuti je odločilni zadetek v slogu Marca van Bastna dosegel Milan Osterc. Slovencem je v Bukarešti uspelo izvleči neodločen izid (1:1). S tem so se prvič v zgodovini uvrstili na svetovno prvenstvo, ki je bilo v Južni Koreji in na Japonskem.

1962
Rodila se je ena najboljših slovenskih košarkaric Polona Dornik. Leta 1988 je bila z jugoslovansko reprezentanco, za katero je skupaj zbrala 194 nastopov, srebrna na olimpijskih igrah v Seulu.

1963
Rodil se je ameriški atlet Mike Powell. V Tokiu je 30. avgusta 1991 v nepozabnem finalu svetovnega prvenstva z 895 cm postavil svetovni rekord v skoku v daljino. Njegov rekordni dosežek je še vedno veljaven. Za pet cm je popravil rekord rojaka Boba Beamona, ki je bil dosežen na olimpijskih igrah v Mexico Cityju leta 1968. Svetovni prvak je bil tudi leta 1993, na olimpijskih igrah je leta 1988 in 1992 osvojil srebro, obakrat ga je ugnal Carl Lewis.

1965
Rodil se je irski dirkač formule ena Eddie Irvine. Med letoma 1993 in 2002 je dirkal za Jordan, Ferrari in Jaguar. Na 148 dirkah je štirikrat zmagal (vse dirke je dobil leta 1999) in bil 26-krat na odru za zmagovalce.

1991
Ameriška teniška igralka Martina Navratilova je dobila že svoj 157. turnir in s tem izenačila rekord Chris Evert.

1996
Hrvaški teniški igralec Goran Ivanišević je zmagal na teniškem turnirju v Moskvi z nagradnim skladom 1,15 milijona dolarjev. V finalu je Ivanišević premagal prvega nosilca Rusa Jevgenija Kafelnikova s 3:6, 6:1, 6:3.