Ermin Šiljak med tekmo proti Hrvaški za EP 2004, ko je dosegel tudi svoj zadnji reprezentančni gol. Foto: EPA
Uschi Disl
Uschi Disl je bila ena najbolj uspešnih nemških biatlonk. Foto: EPA

Na Maksimiru je v 5. minuti zadel Dado Pršo, izenačil pa je Ermin Šiljak, ki je po podaji Mileta Ačimoviča v 22. minuti premagal Stipeta Pletikoso. Na povratni tekmi je Hrvaška zmagala z golom Prša (1:0) in se uvrstila na evropsko prvenstvo na Portugalskem.

1970
Rodila se je nemška biatlonka Uschi Disl. V svetovnem pokalu je nastopala vse od leta 1986, dobila je 29 tekem, nikoli pa ni uspela priti do skupne zmage. Na olimpijskih igrah je med letoma 1992 in 2002 osvojila dve zlati (obakrat z nemško štafeto), štiri srebrne in dve bronasti medalji. Na svetovnem prvenstvu je dolgo časa čakala na posamično zmago. Uspelo ji je marca 2005 v avstrijskem Hochfilznu, ko je stopila na najvišjo stopničko v šprintu in na zasledovalni tekmi. Zaradi zelo hitrega teka jo kličejo "Turbo Disl", njena šibka točka je bilo streljanje. Kariero je končala po koncu sezone 2005/06.

1977
Rodila se je slovenska namiznoteniška igralka Biljana Todorovič.

1994
Martina Navratilova je proti Gabrieli Sabatini odigrala poslovilni dvoboj. Zmagovalka 18 turnirjev za grand slam je v New Yorku izgubila s 4:6 in 2:6. Kasneje se je izkazalo, da Navratilova ne more brez loparja in se je večkrat še poskusila med dvojicami.

1995
Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 1996 v Ljubljani z 1:2 izgubila proti Hrvaški. Prvi gol je v 36. minuti dosegel Primož Gliha. Štiri minute kasneje je izenačil Davor Šuker, Hrvaški pa je zmago zagotovil Nikola Jurčević v 55. minuti.

2003
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so odigrali stoto tekmo v evropskih tekmovanjih in dosegli že 70. zmago. V 4. krogu Lige prvakov so v gosteh premagali švedski Redbergslids s 30:25 in si že zagotovili nastop v osmini finala.

2004
Marija Šarapova je v finalu ženskega teniškega mastersa v Los Angelesu premagala Sereno Williams s 4:6, 6:2 in 6:4. S tem je ponovila uspeh iz Wimbledona, kjer je prav tako premagala mlajšo od sester Williams.