Nogometaši Hita Gorice so se z zmago v Domžalah povzpeli na prvo mesto 1. SNL. Razočarali so Ajdovci, ki so le remizirali z Zagorjem.

Goričani so se dobro pobrali po sredinem porazu proti Monacu in imeli v prvem polčasu več od igre. Domžalčani bi lahko ob koncu tekme dosegli tudi izenačenje.

Do vodstva so prvaki prišli v 12. minuti po lepi konbinaciji naveze Šabec - Šturm. Žogo je v gol spravil goriški kapetan Miran Srebrnič. Svojo terensko premoč v prvem delu bi lahko vrtnice kronale tik pred koncem prvega dela, a je strel Janija Šturma vratar domačih Luka Grešak ubranil.

Na začetku drugega polčasa pa nov šok za domačine. Iz prostega strela je Saša Ranič zadel desni spodnji kot domžalskega vratarja. Do konca srečanja je "rumenim" uspelo le znižati izid. S kazenskega strela je zadel Oskar Drobne.

Primorju ni uspelo zadeti
Po polomu v Zagrebu je Primorje neučinkovito odigralo z Zasavci, ki so si srčno priborili točko. V prvem polčasu je največjo priložnost za "sinove burje" zamudil mladi Tim Lo Duca. Tik pred polčasom pa je ajdovska obramba naredili veliki napaki, a sta bila Denis Čauševič in Daniel Repovž nenatančna.

V drugem polčasu še izrazitejša premoč Primorja. Najbližje zadetku je bil Matej Mlakar, a je njegov strel zaustavila vratnica. Do konca tekme se je nato Zagorje krčevito borilo in uspelo mu je obdržati začetni izid.

Mura do prve zmage
Mura je bila celo srečanje boljša od Bele krajine in je zasluženo dosegla prvo letošnjo zmago. Prvi zadetek na srečanju je v 35. minuti dosegel Patrik Ipavec potem, ko je napako naredil vratar gostov Peljhan.

V 2. polčasu šov Ermina Rakoviča. Nekdanji slovenski reprezentant je najprej povišal na 2:0 s kazenskega strela, le slabih deset minut kasneje pa je po dvojni podaji z Borutom Tisnikarjem neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora. Gostje so poraz omilili v 77. minuti. Zanesljivi izvajalec 11-metrovke je bil Mujakovič.

DOMŽALE - HIT GORICA 1:2 (0:1)
700; Drobne 58./11-m; Srebrnič 11., Ranič 49.

PRIMORJE - ZAGORJE 0:0