1. slovenska nogometna liga 2004/05 - Arhiv

Ranič najboljši nogometaš v I. SNL-ju

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Ranič najboljši nogometaš v I. SNL-ju

9.12.2005

Novogoričan Saša Ranič je po izboru 223 nogometašev v I. SNL-ju najboljši igralec letošnjega leta v slovenskem nogometnem prvenstvu.

Za uvod v sezono štajerski derbi

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Za uvod v sezono štajerski derbi

30.6.2005

Na Brdu pri Kranju so izžrebali pare DP-ja v nogometu. V 1. krogu bo na sporedu štajerski derbi CMC Publikum - Maribor Pivovarna Laško.

Kliton Bozgo se seli na Ciper

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Kliton Bozgo se seli na Ciper

24.6.2005

Kliton Bozgo, ki je bil prejšnjo sezono najboljši strelec slovenskega prvenstva, se iz Maribora seli k ciprskemu AEK-u iz Larnake. Podpisal je enoletno pogodbo. Za AEK igra tudi Muamer Vugdalič.

Liga 10 po štirikrožnem sistemu

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Liga 10 po štirikrožnem sistemu

23.6.2005

Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je določil, da bosta tako prva kot druga liga v prihodnji sezoni šteli po deset klubov.

Le lažno upanje za Svobodo in Livar?

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Le lažno upanje za Svobodo in Livar?

22.6.2005

I. in II. slovenska nogometna liga naj bi v prihodnje obe šteli po 10 klubov. V I. naj bi igrali po 4-krožnem sistemu, je poročal Radio Slovenija.

Komac podpisal z Maritimom

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Komac podpisal z Maritimom

7.6.2005

Slovenski nogometni reprezentant Andrej Komac se iz Hita Gorice seli k portugalskemu prvoligašu Maritimu.

Olimpija obstaja le še na papirju

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Olimpija obstaja le še na papirju

31.5.2005

V Ljubljani je bil še zadnji občni zbor propadlega nogometnega kluba Olimpija, po katerem klub sicer še obstaja, nima pa več uprave in igralcev.

NZS zavrnil pritožbe trem klubom

1. slovenska nogometna liga 2004/05 NZS zavrnil pritožbe trem klubom

31.5.2005

Komisija Nogometne Zveze Slovenije (NZS) je zavrnila pritožbe Mure, Zagorja in Ljubljane za pridobitev licence za 1. SNL oziroma Uefo.

1. SNL: Domžale obranile 2. mesto

1. slovenska nogometna liga 2004/05 1. SNL: Domžale obranile 2. mesto

28.5.2005

Obračun med starimi in novimi državnimi prvaki Hitom Gorico in hitom sezone Domžalami se je v zadnjem krogu 1. SNL-ja končal z remijem (0:0).

Primorje v boju za četrto mesto

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Primorje v boju za četrto mesto

25.5.2005

V 31. krogu nogometnega DP-ja je v Ajdovščini Primorje premagalo CMC Publikum (2:0) in se tako vključilo v boj za končno četrto mesto.

Ljubljana pretrd oreh za Zagorjane

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Ljubljana pretrd oreh za Zagorjane

22.5.2005

Nogometaši Ljubljane so v zadnji tekmi 30. kroga I. SNL v gosteh v Ligi za obstanek premagali Zagorje s 3:1.

Domžalčani prvič v Evropo

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Domžalčani prvič v Evropo

21.5.2005

V 30. krogu nogometnega DP-ja so si Domžalčani po zmagi nad Olimpijo (3:0) zagotovili nastop v evropski pokalih v prihodnji sezoni.

Publikum dočakal prvo lovoriko

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Publikum dočakal prvo lovoriko

17.5.2005

Nogometaši CMC Publikuma se veselijo prve lovorike v klubski zgodovini, potem ko so v finalu Pokala Slovenije z 1:0 ugnali Hit Gorico.

Proti tradiciji tudi s Cimetom

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Proti tradiciji tudi s Cimetom

17.5.2005

Publikum prvič ali Gorica tretjič, je glavno vprašanje pred finalom 14. nogometnega Pokala Slovenije, ki bo v torek ob 20.00 v Celju.

Domžale z zmago na drugo mesto

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Domžale z zmago na drugo mesto

15.5.2005

Nogometaši Domžal so v 29. krogu 1. slovenske nogometne lige z 1:0 ugnali Primorje in se zavihteli na 2. mesto prvenstvene lestvice.

Goričani kljub naslovu ne popuščajo

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Goričani kljub naslovu ne popuščajo

14.5.2005

Nogometaši Hita Gorice so v derbiju 29. kroga 1. SNL-ja z 1:0 premagali CMC Publikum in znova potrdili, da so letos razred zase.

Bolgarska nogometaša zapustila Muro

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Bolgarska nogometaša zapustila Muro

10.5.2005

Mura je sporazumno prekinila pogodbi z Bolgaroma Stanimirjem Gospodinovom in Petrom Šopovom, saj nista izpolnila klubskih pričakovanj.

Medič prinesel zmago Primorju

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Medič prinesel zmago Primorju

8.5.2005

V 28. krogu 1. SNL je v Ligi za prvaka Primorje za Bežigradom ugnalo KD Olimpijo s 3:2 in je na lestvici zdaj na 4. mestu.

I. SNL: Goričani tretjič prvaki

1. slovenska nogometna liga 2004/05 I. SNL: Goričani tretjič prvaki

7.5.2005

Štiri kroge pred koncem I. SNL-ja se Novogoričani po remiju na Ptuju z 0:0 in porazu Publikuma v Domžalah že veselijo tretjega naslova prvakov.

Domžale odščipnile točki Gorici

1. slovenska nogometna liga 2004/05 Domžale odščipnile točki Gorici

1.5.2005

Derbi 27. kroga 1. SNL-ja med Domžalami in Gorico se je končal z 1:1. Publikum je za Bežigradom zabil Olimpiji pol ducata golov.