Hit Gorica ima na lestvici neulovljivo prednost 13 točk. Foto: RTV Slo
Domžalčani so se približali Celjanom le na dve točki.
V Domžalah so gledalci spremljali zanimivo predstavo. Foto: RTV Slo

Drave sicer hitovcem v precej slabi tekmi tudi četrtič letos ni uspelo premagati, vendar je to pri ponovitvi dosežka iz sezon 1995/96 in 2003/04 še najmanj pomembno. 17. maja bodo imeli v finalu pokala celo priložnost, da prvič osvojijo dvojno krono.

Tekmo v Športnem parku je v 72. minuti po lepi akciji z diagonalim strelom z desetih metrov odločil Borut Arlič. Gostitelji so prek Zlatana Ljubijankiča mrežo zatresli že v 2. minuti, vendar je sodnik zadetek zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavil. Gostje so najlepše priložnosti zapravili v drugi polovici prvega polčasa.

V Ligi za obstanek sta se Koper in Ljubljana razšla brez zmagovalca z 1:1. Domači so bili vseskozi boljši tekmec, nogometaši iz Spodnje Šiške pa so do remija prišli predvsem po zaslugi odličnih obramb vratarja Damirja Botonjića.