Nedim Jusufbegović (desno) je v 72. minuti dosegel edini gol na tekmi.
Goriške vrtnice so pozdravile novo zmago svojih ljubljencev.

V 71. minuti je Ljubljančanom zmago na 41. derbiju zagotovil Nedim Jusufbegović, ki je po strelu Sebastjana Cimerotiča s kota zadel z glavo. Nogometaš iz Bosne in Hercegovine je po poškodbi prvič zaigral na domači tekmi Olimpije. Najzanimivejši obračun 14. kroga I. SNL je spremljalo približno 4.000 gledalcev.

Gostitelji so prevladovali večji del tekme. Že v drugi minuti je Anton Žlogar po podaji Rusmina Dediča z glavo za las streljal mimo desne vratnice. Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Dušan Kosič, ki je v 16. minuti s približno 20 metrov zadel prečko. V nadaljevanju se je igra umirila in precej dolgočasila gledalce.

Na začetku drugega dela je Jusufbegović najprej meril previsoko, prav tako pa je bil nenatančen Cimerotič. Do zadetka sta nato moštvi znova "mučili" žogo med obema kazenskima prostoroma, tako da so gledalci novo razburjenje doživeli šele ob že omenjenem vodstvu zmajev.

Gostje so si edino resno priložnost priigrali kmalu po golu Jusufbegovića, ko je Dalibor Teinović od daleč streljal mimo leve vratnice Ermina Hasiča.

Ob koncu bi Cimerotič najprej lahko storil veliko več kot močno ustrelil mimo vrat, v 81. minuti pa je stresel še prečko. Mariborčani niso znali odgovoriti na ofenzivo domačih in so prestolnico zasluženo zapuščali sklonjenih glav.

Olimpija je bila v Ljubljani od Maribora boljša osmič.

Olimpija: Hasič, Dedič, Budičin, Handanagič, Ilič, Matič, Žlogar, Pavlovič (90./Puc), Kosič (73./Aljančič), Cimerotič, Jusufbegović (80./Popović).

Maribor: Murko, Rakič, Čeh, Teinović, Pitamic, Kvas (60./Jelič), Bozgo, Ošlaj, Balajić, Brezič (46./Franci), Vuksanovič.

Tekme v Zagorju ni bilo
Goričani so z zmago z 2:0 proti Domžalam (obakrat je zadel Aleksander Rodić) obdržali primat na lestvici. Celjani so s 3:0 ugnali Ljubljano, ob tem pa še trikrat zadeli vratnico. V Črnomlju je bilo na tekmi med Belo krajino in Muro 2:2 že po 17. minutah, toliko pa je ostalo tudi na koncu. V Zagorju zaradi preveč razmočenega igrišča, ki so ga v soboto "orali" še kadeti in mladinci, tekme med domačim prvoligašem in Primorjem ni bilo. Že v soboto je Drava s 3:2 premagala Koper.