Nogometaši Olimpije (v belih dresih) so v mestnem derbiju ugnali Ljubljano.

Na Ptuju sta goste potopila Grižonič (60.) in Sead Zilič (85.). Mariborčani, ki so tekmo končali brez izključenih Marka Vuksanoviča in Leona Panikvarja, so bili zreli še za višji poraz, a so bili domači neučinkoviti. Gorazd Gorinšek je že v 1. polčasu zatresel prečko.

Največji uspeh Domžal
Elitno šesterico so si priigrale tudi Domžale, ki so s 3:1 odpravile Belokranjce in tako dosegle največji uspeh v zgodovini kluba. Z dvema goloma je blestel Zlatan Ljubijankič (2).

Vsi upi Mure so bili pokopani v Ajdovščini, kjer je Primorje doseglo zanesljivo zmago (3:1). Dvakrat je zadel Dražen Žeželj. Podvig ni uspel Ljubljani, ki je klonila v mestnem dvoboju proti obubožani Olimpiji. Edini gol na tekmi je dal Viktor Trenevski.

V derbiju z dna lestvice je Koper s 3:0 nadigral Zagorje. Vsega je bilo konec po 12 minutah, ko je trikrat mrežo zatresel Djukič.