Saša Ranič je načel mrežo KD Olimpije. Foto: epa
Simon Sešlar
Simon Sešlar je bil edini strelec na srečanju proti Primorju.

Edini konkurent CMC Publikum je v derbiju kroga z 1:0 premagal Primorje. V preostali tekmi v Ligi za prvaka so že v soboto Domžale premagale Dravo z 1:0.

Novogoričani so Ljubljančane, ki so jih spodbujali Green Dragonsi, premagali tretjič letos. Prvi gol je po pol ure z glavo dosegel najboljši goriški strelec Saša Ranič, ob koncu pa je pričakovano zmago iz bližine potrdil Valter Birsa. Državni prvaki so prevladovali predvsem v prvem delu, ko bi lahko še nekajkrat zatresli nasprotno mrežo. V drugem delu so pobudo prevzeli Ljubljančani, priložnosti pa je bilo zelo malo.

Sešlar rešil Publikum
Prvenstveni debi trenerja Marka Pocrnjiča na klopi CMC Publikuma je bil uspešen, saj so njegovi varovanci z 1:0 ugnali Primorje. Edini zadetek je padel v 38. minuti, ko je po podaji s kota celjski kapetan Simon Sešlar v drugem poskusu matiral Janeza Strajnarja. Publikum si je ustvaril več priložnosti, vendar napadalci v napadu niso bili zbrani. To bi se jim lahko maščevalo v zaključku tekme, vendar je Baša zgrešil cilj.

Koper podaljšal upanje
V Ligi za obstanek so v dvoboju zadnjeuvrščenih moštev Koprčani na gostovanju premagli Zagorje s 4:2 in si podaljšali upanje. Zagorjani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, kar pa jim ni kaj dosti pomagalo, saj so zadetke dosegali gosti. Tudi v nadaljevanju se odnos moči ni bistveno spremenil. Gostje so igrali previdno z enim samim napadalcem, hitrim Kremenovičem, a so kljub temu dosegli še dva zadetka.

V soboto je Maribor z 2:0 premagal Belo krajino, Ljubljana in Mura pa sta se razšli brez zadetkov.