Adama Traore je z dvema zadetkoma iz protinapada zapečatil usodo Manchester Cityja na Etihadu. Foto: Reuters

Manchester City, aktualni angleški prvak, je doživel drugi poraz v letošnji sezoni Premier lige, prvega po 14. septembru, ko je izgubil na gostovanju pri Norwich Cityju (3:2). Sinjemodri so bili na Etihadu sicer večji del tekme dominantnejši, vendar v napadu niso pokazali veliko.

Traore je na praktično enak način dosegel oba zadetka na tekmi. Foto: Reuters

V zaključku tekme so izvajali vse večji pritisk na gostujočo obrambo, nato pa prejeli dva zadetka iz bliskovitih protinapadov, po katerih imajo zdaj na prvenstveni lestvici že osem točk zaostanka za vodilnim Liverpoolom. Ta je v soboto v 95. minuti dosegel zmagoviti zadetek proti Leicester Cityju in sezono v domači ligi nadaljuje še brez izgubljene točke.

Sinjemodri prevladovali brez želenega učinka
Na Etihadu je City resda prevladoval na zelenici, žogo je dlje držal v svoji posesti, vendar pa so bili že v prvem polčasu gostje tisti, ki so najresneje zapretili. Najprej je v 20. minuti Fernandinho blokiral strel Patricka Cutroneja z roba kazenskega prostora, potem ko je bil vratar Ederson že premagan po odbitem strelu Jimeneza, že kmalu zatem je Wolverhampton zahteval najstrožjo kazen, vendar je piščalka glavnega sodnika Craiga Pawsona po prekršku nad Jimenezom ostala nema.

Zaskrbljeni Pep Guardiola. Foto: Reuters
Sorodna novica Liverpool do zmage nad Leicestrom z 11-m v 95. minuti

Adama Etihad zavil v črno
V nadaljevanju so sinjemodri vendarle zaigrali bolje v napadu, po dobri uri igre je David Silva s prostega strela zadel prečko, v 76. minuti je z zadnjimi močmi rezervist Ryan Bennet blokiral strel Bernardu Silvi po odlično izpeljanem protinapadu. Varovanci Pepa Guardiole so vneto iskali zadetek, nato pa je deset minut pred iztekom rednega dela srečanja sledil hladen tuš. Po bliskovitem protinapadu, ki ga je izpeljal igralec tekme Jimenez, je domačega vratarja rutinirano premagal Adama Traore.

City je bil v šoku, gostitelji so panično iskali izenačujoči zadetek, v preveliki želji po izenačenju pa nato v samem zaključku obračuna prejeli še enega ‒ Adama Traore se je na enak način med strelce vpisal še drugič.

Matthew Longstaff, rojen Newcastlčan, je bil mož odločitve na obračunu svojega ljubega kljuba proti Manchester Unitedu. Vsekakor prvenec, ki ga 19-letnik nikoli ne bo pozabil. Foto: Reuters

Sanjski debi Longstaffa potopil rdeče vrage
Za vsesplošno slabo voljo v Manchestru so pozneje poskrbeli še nogometaši Newcastle Uniteda, ki so z 1:0 na St. James's Parku ugnali Manchester United. Edini zadetek na tekmi je dosegel domačin Matthew Longstaff, ki je po lepo izpeljani akciji vratarja Davida De Geo premagal s strelom z roba kazenskega prostora. Longstaff je pri 19 letih in 199 dnevih postal drugi najmlajši nogometaš v zgodovini, ki je proti rdečim vragom dosegel zmagoviti zadetek. Najmlajši ostaja Jermain Defoe, ki je decembra 2001 pri 19 letih in 62 dnevih zadel za zmago West Ham Uniteda. Longstaff je prav tako poskrbel, da je trener Steve Bruce prvič v trenerski karieri, ki jo je začel leta 1998, premagal Manchester United. Ta pod taktiriko Oleja Gunnarja Solskjaerja tone iz tedna v teden, po osmih odigranih tekmah ima vsega devet točk, na prvenstveni lestvici zaseda skromno 12. mesto.