Veselje Mariborčanov po zmagovitem golu Saše Ivkovića v Športnem parku ob Kamniški Bistrici. Maribor je zmagal četrtič zapored. Foto: BoBo
Vrhunci prvega polčasa tekme Aluminij - Olimpija

Aluminij je v Športnem parku v Kidričevem povedel že v 3. minuti, strel Lucasa Maria Horvata od daleč bi moral Aljaž Ivačič brez težav ukrotiti, a mu je žoga ušla v mrežo. Olimpija je hitro izenačila. Savićev strel je Luka Janžekovič odbil, Marko Putinčanin pa je žogo zabil v mrežo.

Zadetek Leka, razveljavljen gol zmajev
V 23. minuti je po podaji Nemanje Jakšića z desne strani Nikola Leko ostal sam in s petih metrov zanesljivo zadel. Olimpija je bila nekajkrat blizu izenačenja, predvsem Andrej Vombergar je ogrožal Aluminijev gol in stresel tudi prečko. V 39. minuti se je po akciji Stefan Savić-Dino Štiglec-Asmir Suljić zatresla mreža Aluminija, vendar je sodnik Slavko Vinčič zaradi Suljićevega prekrška gol razveljavil.

Bagnack zaradi udarca Kidriča prejel rdeči karton
Na 3:1 je v 41. minuti povišal Leko. Najprej je Ilija Martinović močno streljal z glavo, Ivačič je s pomočjo prečke rešil zadetek, toda Olimpijina obramba je spet pozabila na Leka, ki ni imel težkega dela. Potem ko je sodnik že zapiskal konec polčasa, je Macky Bagnack udaril Roka Kidriča in dobil rdeči karton, tako da je Olimpija v drugem delu igrala le z desetimi.

Tahiraj, Krajnc in Petrovič zapečatili usodo gostov
V drugem polčasu je najprej Stefan Savić (52.) z diagonalnim strelom po tleh v malo mrežico znižal na 3:2, nato pa je sledil silovit odgovor domačih. Francesco Tahiraj (54.) je z izjemnim udarcem z leve strani kazenskega prostora povišal na 4:2, Alen Krajnc (63.) po izgubljeni žogi Tomislava Tomića in Dejan Petrovič po samostojnem prodoru pa sta zapečatila usodo gostov. Ti so imeli sicer žogo več v nogah: posest žoge 55:45, a so bili domači nevarnejši – skupaj streli 13:12, v okvir vrat 10:5 – vse v korist Aluminija. Olimpija je tako pod vodstvom Zorana Barišića doživela prvi poraz, ki je tudi prvi zeleno-belih po 16 tekmah brez poraza v vseh tekmovanjih.

Mlakar izničil zadetek Gnezde Čerina
Maribor je zmagal v Domžalah. Domači so povedli že v 5. minuti, ko je Adam Gnezda Čerin z roba kazenskega prostora z lepim udarcem matiral Kenana Pirića. Zaostanek je predramil goste, ki so v nadaljevanju prevzeli pobudo. V 19. minuti je Luka Zahović z leve strani poslal predložek na daljšo vratnico, kamor je vtekel Jan Mlakar in z glavo ukanil Ajdina Mulalića.

Prečka Vrhovca, Sikošek izbil na golovi črti
V 34. minuti je žoga na robu kazenskega prostora prišla do Blaža Vrhovca, ki je udaril "s prve" in stresel prečko. Tik pred koncem polčasa je Denis Klinar z močnim strelom že premagal Mulalića, a je žogo na golovi črti izbil Gregor Sikošek. Mariborčani so imeli žogo več v nogah (56:44), medtem ko so Domžalčani sprožili en strel več v okvir vrat (5:4).

Dervišević podal, Ivković odločil z glavo
Mariborčani so bili tudi v drugem delu nekoliko nevarnejši. V 73. minuti so naposled le kronali premoč. Amir Dervišević je podal iz kota, v kazenskem prostoru je bil najvišji Saša Ivković, ki je z glavo matiral Mulalića za 2:1. Domžalčani so do konca poskušali zabiti gol za remi, a so se vijoličasti ubranili. Končna statistika govori o izenačeni tekmi: posest žoge 50:50, streli 12:12, v okvir vrat 8:7 za Domžale.

Volaš mož odločitve v Krškem
V zadnjem sobotnem obračunu je Krško z golom Daliborja Volaša v 88. minuti strlo Gorico. Volaš je zadel po podaji Marca Da Silve iz kota in kljub "objemu" Uroša Celcerja. Krčani so se tako na dnu točkovno izenačili s Triglavom in Rudarjem. Goričani so v krizi, saj so na zadnjih šestih tekmah osvojili vsega točko.