Gabriel Jesus je utrdil Manchester City na drugem mestu Premier lige. Vseeno ekipa z Etihada za vodilnim Liverpoolom (z odigrano tekmo več) zaostaja za ogromnih 19 točk. Foto: Reuters

Tekma je bila precej izenačena. Bolje so jo začeli gostitelji, že po osmih minutah bi lahko povedli, ko je v protinapad zdrvel Jamie Vardy, a je z diagonalnim strelom z desnico zatresel vratnico.

City je večji del prvega polčasa držal žogo v svoji posesti, pripravil si je nekaj (pol)priložnosti, prek katerih pa mu ni uspelo premagati dobro razpoloženega Casperja Schmeichla. Nekaj lepih akcij je zapravil predvsem Ilkay Gündogan.

Takole je Casper Schmeichel ubranil 11-metrovko Sergiu Agüeru. Foto: Reuters

Agüero zapravil 11-m, Jesus mož odločitve
V nadaljevanju se je taktični boj na zelenici nadaljeval, po dobri uri igre pa so si gostitelji privoščili veliko napako. Natančneje Dennis Praet, ki je Gündoganov strel po predložku iz kota odbil z rokama. Glavni sodnik Paul Tierney, ki na veliko razočaranje domačih navijačev v prvem polčasu ni dosodil 11-metrovke, ko je Ederson v kazenskem prostoru podrl Kelechija Iheanacha, je pokazal na belo točko. Odgovornost je na svoja ramena prevzel Sergio Agüero, a je njegovo namero Schmeicher prebral in strel ubranil. V 79. minuti je Pep Guardiola na zelenico namesto Agüera poslal Gabriela Jesusa in zadel v polno.

22-letni Brazilec je namreč kmalu po vstopu v igro s strelom ob bližnji vratnici premagal Schmeichla in dosegel edini zadetek na tekmi. Gostitelji so se sicer do konca tekme borili in iskali izenačujoči zadetek, vendar brez uspeha.

Frank Lampard je dosegel eno najslajših zmag na klopi Chelseaja. Ugnal je nekdanjega trenerja, s katerim se je veselil številnih naslovov na Stamford Bridgeu, Joseja Mourinha. Foto: Reuters
Marcos Alonso je z roba kazenskega prostora matiral Tottenhamovega vratarja Huga Llorisa. To je bil njegov drugi prvenstveni gol v sezoni. Predtem je odločil obračun proti Newcastle Unitedu 19. oktobra lani (1:0). Foto: Reuters

Chelsea dobil derbi s Tottenhamom
Že predtem sta na Stamford Bridgeu mestni derbi odigrala Chelsea in Tottenham. Šlo je za obračun starih tekmecev in tudi dvoboj učenca z učiteljem. Trener Frank Lampard proti trenerju Tottenhama Joseju Mourinhu. Uspešnejši je bil Lampard, saj so njegovi varovanci tekmo dobili z 2:1. Že po 15 minutah igre so gostitelji povedli z 1:0, potem ko je Olivier Giroud po vrsti strelov žogo le spravil v mrežo ob bližnji vratnici. Na uvodu drugega polčasa so modri povedli z 2:0. Ross Barkley je na robu kazenskega prostora našel prostega Marcosa Alonsa, ki je z diagonalnim strelom z levico premagal Huga Llorisa in zadel malo mrežico. Mreža Chelseaja se je zatresla šele v končnici tekme, ko je Antonio Rüdiger premagal lastnega vratarja. Zadnje minute srečanja so bile zaradi tega nekoliko bolj napete, a so domači razmeroma mirno zadržali vodstvo za 13. zmago v sezoni.

Sorodna novica Man City – ko iskanje evropskega prestola privede do slabega ugleda

Lo Celso dvignil kar nekaj prahu
Še največ pozornosti na tekmi je sicer požel grob prekršek Giovannija Lo Celsa nad Cesarjem Azpilicueto v 53. minuti. Argentinski nogometaš je s podplatom grdo zadel Chelseajevega kapetana. Številni so bili prepričani, da bi si za prekršek prislužil vsaj rumeni karton, če ne že izključitev, a mu tudi po ogledu posnetka VAR glavni sodnik Michael Oliver ni pokazal nobenega kartona.