Roberto Firmino je unovčil podajo Mohameda Salaha. Foto: Reuters

Izbranci Jürgena Kloppa so v letošnji sezoni oddali le dve točki. Še nobena ekipa v najboljših petih ligah ni dobila 20 od prvih 21 tekem. Imajo že 14 točk naskoka (s tekmo manj) pred Manchester Ciyjem. Izbranci Pepa Guardiole so skočili na drugo mesto, saj si je Leicester tokrat privoščil velik spodrsljaj na domači zelenici.

Liverpool je od prve minute prevzel pobudo. Alex Oxlade-Chamberlain je že v 3. minuti stresel vratnico. Virgil van Dijk je v 23. minuti nevarno streljal z glavo, Paulo Gazzaniga pa se je izkazal z obrambo.

Osem minut pred odmorom je Mohamed Salah v kazenskem prostoru spretno zaposlil Roberta Firmina. Brazilec je mojstrsko preigral Japheta Tangango in z levico poslal žogo v mrežo.

Ralphu Hasenhüttlu je uspelo popeljati Southampton z dna lestvice. Najzaslužnejši za uspehe v zadnjem mesecu je izjemni napadalec Danny Ings. Foto: Reuters

Tottenham zelo blizu izenačenja
Jose Mourinho je ob odmoru spremenil taktiko. Njegovi varovanci so bili v drugem polčasu precej nevarnejši. Zelo se je poznalo, da manjka odlični napadalec Harry Kane. Lucas Moura je že v uvodni minuti zgrešil vrata, strel Serga Aurierja pa je obranil Alisson Becker. Heung-Min Son je četrt ure pred koncem strel čez vrata iz ugodnega položaja. Najbližje izenačenju je bil Giovani Lo Celso osem minut pred koncem, ko je bil sam pred vrati, vendar ni dobro zadel žoge. Mourinho se je lahko le prijel za glavo, saj je bil Lo Celso tri metre od vrat.

Klopp: To seveda ni bila naša najboljša predstava v sezoni
Klopp si je po 93 minutah lahko oddahnil: "To je bila zelo intenzivna tekma. Igrali smo dobro, seveda pa to ni bila naša najboljša predstava v sezoni. Gledalci so videli pravi boj na zelenici. Vsi se zavedamo, da je to prav posebna sezona za nas. Prvenstvo je šele malce prek polovice. Ni konec, saj še nimamo pokala v rokah. Naši tekmeci so močni in ne bodo popuščali. Pep Guardiola se ne bo predal brez boja, mi pa tudi ne."

Sladko maščevanje Southamptona
Southampton še naprej preseneča. Na stadionu King Power je Leicester presenetljivo ostal brez točk proti izbrancem Ralpha Hasenhüttla (1:2). To je bilo sladko maščevanje za najhujši poraz Southamptona na domačem igrišču, 25. oktobra je z igralcem manj doživel pravi polom proti Leicestru (0:9).

Na začetku tekme ni prav nič kazalo na presenečenje. Dennis Praet je dosegel prvi gol za Leicester, učinkovito je zaključil protinapad. Jamie Vardy je ušel po levi strani in lepo podal pred vrata. Stuart Armstrong je izenačil le pet minut zatem, ko je preusmeril žogo pred vrati. Jonny Evans je v zadnji minuti izenačil na 2:2, vendar je videosodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Jorginho je kronal veliko premoč Chelseaja. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je dosegel Danny Ings devet minut pred koncem, ko mu je uspelo spraviti žogo med nogama Kasperja Schmeichla v mrežo. To je bil že njegov deseti prvenstveni gol na zadnjih desetih tekmah. 27-letni napadalec je bil neustavljiv, dvakrat je stresel tudi okvir vrat.

Burnley nemočen na Stamford Bridgeu
Chelsea se je približal Leicestru z zmago nad Burnleyjem s 3:0. Matthew Lowton je v 27. minuti v kazenskem prostoru podrl Williana, z bele točke je bil natančen Jorginho. Reece James je sedem minut pred odmorom z desne strani podal pred vrata, kjer je Tammy Abraham z glavo povišal na 2:0.

Cesar Azpilicueta je na začetku drugega polčasa z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je Callum Hudson-Odoi z drsečim štartom iz bližine potisnil žogo v mrežo. Modri so imeli veliko premoč (streli 18:7, v okvir vrat 8:2, koti 10:3).

Marcus Rashford je jubilejni 200. nastop v dresu rdečih vragov proslavil z dvema goloma. Foto: Reuters

Gladka zmaga rdečih vragov
Manchester United je odpravil Norwich s 4:0. V 27. minuti je Juan Mata z izjemnim predložkom z desne strani zaposlil Marcusa Rashforda, ki je načel mrežo gostov. 22-letni napadalec je 200. nastop v dresu rdečih vragov zaokrožil še z drugim golom. V 52. minuti je bil natančen z bele točke, potem ko je vratar Norwicha Tim Krul podrl Brandona Williamsa v kazenskem prostoru.

Anthony Martial je bil le dve minuti zatem natančen z glavo. V 71. minuti je vstopil Mason Greenwood, ki je le pet minut zatem postavil končni izid z natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Trener Ole Gunnar Solskjaer je bil po dolgem času navdušen, potem ko je v torek razočaran zapuščal Old Trafford po porazu proti Manchester Cityju z 1:3.