Mason Greenwood je pravi biser angleškega nogometa. Foto: Reuters

18-letnik je prvič v karieri zadel dvakrat na tekmi angleškega prvenstva. Skupaj je dosegel že osem zadetkov. Le Michael Owen, Robbie Fowler in Wayne Rooney so jih dosegli več pri 18 letih. Rdeči vragi so potrdili odlično formo po dolgem premoru zaradi pandemije novega koronavirusa. Za Leicesterjem, ki je ugnal Crystal Palace s 3:0, še vedno zaostajajo tri točke.

Stanislas osmešil Maguierja za vodstvo Bournemoutha
Začetek tekme ni potekal po načrtih gostiteljev. Junior Stanislas je prišel do strela po četrt ure, a je bil blokiran. Znova se je dokopal do žoge na levi strani kazenskega prostora, mojstrsko preigral kapetana Uniteda Harryja Maguierja in poslal žogo mimo Davida de Gee v malo mrežico.

Silovit odgovor rdečih vragov
Po pol ure igre je Bruno Fernandes zaposlil Greenwooda, ki je z levico s 15 metrov poslal žogo v mrežo. V 35. minuti je Adam Smith z roko preusmeril žogo v kazenskem prostoru in Marcus Rashford je z bele točke poskrbel za vodstvo rdečih vragov z 2:1.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Anthony Martial poskušal z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora. Z desnico je poslal žogo pod prečko.

Na začetku drugega polčasa je skušal Eric Bailly sprejeti žogo s prsmi. Okoli njega ni bilo nobenega tekmeca, a je žoga zadela njegovo roko in videosodnik je opazil, da je stal na črti kazenskega prostora. Z bele točke je Joshua King ukanil de Geo.

Gostje so dobili zalet in Arnaut Danjuma se je že veselil izenačenja na 3:3 v 51. minuti. Stranski sodnik je pravilno opazil prepovedani položaj in ostalo je pri minimalnem vodstvu rdečih vragov.

V 54. minuti je znova zablestel Greenwood, ki je po podaji Nemanje Matića sijajno prodrl v kazenski prostor in z diagonalnim strelom z desnico povišal na 4:2. Končni izid je postavil Fernandes po uri igre s prostega strela.

Bukayo Saka je dosegel prvi zadetek v Premier ligi. Foto: Reuters

Solskjaer: Greenwood je eden najboljših igralcev pred vrati tekmeca
"Zelo sem zadovoljen. Točno tak nogomet želim gledati, napadalno usmerjen. Žal naših navijačev ni na stadionu. Z njihovo podporo bi dosegli še več zadetkov. Imamo odlične napadalce in pred vsako tekmo vem, da bomo zadeli večkrat. Greenwood je eden najboljših igralcev pred vrati tekmeca. Zares zna poslati žogo v mrežo. Tega se ne da naučiti. Pri 18 letih se vidi, da je vložil ure in ure v trening, in to se zelo pozna," je bil nasmejan trener vragov Ole Gunnar Solskjaer.

Pomembna zmaga topničarjev na Molineuxu
Wolverhampton je na izjemno pomembni tekmi v boju za mesta, ki vodijo v Evropsko ligo, izgubil proti Arsenalu z 0:2. Bukayo Saka je dve minuti pred odmorom z levico z 12 metrov popeljal topničarje v vodstvo. Produkt mladinske šole Arsenala je v sredo sklenil dolgoročno pogodbo.

Ross Barkley in soigralci so uspešno opravili popravni izpit po grenkem porazu proti West Hamu. Foto: Reuters

Štiri minute pred koncem je končni izid na stadionu Molineux postavil rezervist Alexandre Lacazette, ki je bil takrat na zelenici le tri minute. Učinkovito je zaključil akcijo Joeja Willocka. Arsenal zdaj zaostaja le še tri točke za Wolverhamptonom.

Chelsea odpravil Watford
Chelsea je na večerni tekmi odpravil Watford na Stamford Bridgeu s 3:0 in zadržal četrto mesto. V prvem polčasu sta zadela Olivier Giroud (28.) in Willian (43./11 m), v sodnikovem dodatku tekme pa še Ross Barkley.