V Premier ligi v novi pandemsko zaznamovani sezoni ni več nepremaganih ekip. Kot zadnji je poraz podpisal po šestih krogih vodilni Everton, ki je bil nemočen pri razigranem Southamptonu. James Ward-Prowse je matiral Jordana Pickforda z močnim strelom, nato pa je Che Adams podvojil prednost svetnikov s pomočjo odboja in spremenjene poti žoge. Na drugi strani so gostje redko ogrozili domača vrata.

Leicester po 47 letih premagal Arsenal v Londonu
Na točko zaostanka za vodilnim je prišel Leicester, ki je z 1:0 premagal Arsenal. Jamie Vardy je v 80. minuti poskrbel za prvo zmago lisic pri topničarjih po letu 1973! Sočasno so Londončani doživeli prvi domači poraz po 11 tekmah, nazadnje so doma klonili decembra lani pred Chelseajem.

Po tem prijemu so v taboru Chelseaja zahtevali enajstmerovko, a je sodnikova piščalka ostala nema. Foto: Reuters

V močnem dežju so bile priložnosti sila redke. Več strelov na vrata so sprožili gostitelji, vendar je bil vselej na mestu vratar Edourad Mendy. Dvakrat je zaustavil nevarna strela Marcusa Rashforda, tudi v sodnikovem podaljšku, ko je kazalo, da bo zavita žoga končala v mreži, a se je 28-letni Francoz stegnil v vsej svoji dolžini in odbil žogo v kot.

Dvakrat se je priložnost za učinkovit zaključek ponudila tudi rezervistu Edinsonu Cavaniju, nekaj polpriložnosti so imeli tudi gostje.

Londončani so nezadovoljni, ker sodnik v prvem polčasu ni dosodil enajstmetrovke, potem ko je po strelu s kota branilec Harry Maguire z rokoborskim prijemom spravil na tla Cesarja Azpilicueto.

Chelsea je obdržal nedotaknjeno mrežo na drugi tekmi zapored in tretjič na zadnjih štirih obračunih. Manchester United se je z remijem izognil trem domačim porazom na uvodu prvenstva, kar se jim je nazadnje zgodilo leta 1930.

Najslabši štart Guardiole v trenerski karieri
Na prvi sobotni tekmi je Manchester City v Londonu le remiziral z West Hamom (1:1). Gostitelje je v 18. minuti s prekrasnim volejem v vodstvo popeljal Michail Antonio, kar je bil njegov tretji gol v sezoni. Izenačil je Phil Foden na začetku drugega dela, potem ko je bil proti golu prav tako obrnjen s hrbtom.

Manchester City je v petih krogih osvojil le osem točk, kar je najslabši štart trenerja Pepa Guardiole v njegovi karieri. Pred tem je v enajstih sezonah Guardiola s svojimi klubi vselej osvojil deset točk ali več.

Za nameček se je poškodoval napadalec Sergio Agüero, ki je moral igro zaradi poškodbe mišice zapustiti med polčasom. Grozi mu daljša odsotnost z zelenic. Argentinec se je na igrišče po poškodbi vrnil 17. oktobra in odigral dve tekmi.

Diogo Jota je zagotovil Liverpoolu tri točke. Foto: Reuters

Diogo Jota odločil na Anfieldu
Liverpool se je dolgo mučil s Sheffield Unitedom. Gostje so v 13. minuti povedli, ko je sodnik Michael Dean po ogledu posnetka ocenil, da je Fabinho v kazenskem prostoru storil prekršek. Najstrožjo kazen je v vodstvo spremenil Sander Berge.

Prejeti gol je varovance Jürgena Kloppa presekal, lahko so bili zadovoljni, da niso prejeli še kakšnega zadetka, Sheffield je zapravil nekaj priložnosti, nekajkrat je odlično posredoval vratar Alisson Becker, ki se je po odmoru zaradi poškodbe vrnil med vratnici.

Štiri minute pred odmorom je vratar Aaron Ramsdale ubranil strel z glavo Sadia Maneja, odbito žogo pa je za njegov hrbet spravil Roberto Firmino.

V drugem polčasu so imeli domači premoč, ki so jo kronali z golom v 64. minuti. Mane je z leve strani poslal žogo pred vrata, kjer je bil najvišji Diogo Jota in z glavo zagotovil tri točke aktualnim prvakom. Salah je pred tem prav tako zatresel mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju, deset minut pred koncem pa je Egipčan zatresel tudi vratnico.

Liverpool se je z novimi tremi točkami na vrhu prvenstvene razpredelnice izenačil z mestnim tekmecem Evertonom.