Angleži so v 26. minuti z golom Wayna Rooneyja povedli proti Brazilcem. Foto: Reuters
Fred
Fred je na začetku drugega polčasa kaznoval napako Garyja Cahilla in zadel za 1:1, a je po uri igre Anglija prek Franka Lamparda znova povedla. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Angleški kapetan Steven Gerrard je pred začetkom tekme prejel priznanje in kapo, ki simbolizira sto nastopov za angleško izbrano vrsto. Foto: Reuters
Hrvaški nogometaši
Hrvaška reprezentanca je brez večjih težav premagala Južno Korejo. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Svetovni in evropski prvaki Španci so s 3:1 odpravili južnoameriške prvake, Urugvajce. Takole so se razveselili prvega zadetka na tekmi, ki ga je dosegel Cesc Fabregas. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain in Lionel Messi
Gonzalo Higuain in kapetan Lionel Messi po zadetku napadalca madridskega Reala. Foto: Reuters
Italijanska reprezentanca
Italijanska reprezentanca je v Amsterdamu remizirala z Nizozemsko (1:1). Gostitelje je v 34. minuti v vodstvo popeljal Jeremain Lens, ki si je mojstrsko priigral prostor in žogo poslal za hrbet Gianluigija Buffona. Izid je šele v 91. minuti poravnal Marco Verratti. Nogometaš PSG-ja si je izmenjal dvojno podajo z Albertom Gilardinom, nato pa s strelom prek nemočnega Tima Krula zadel za končnih 1:1. Foto: Reuters
Sami Khedira
Sami Khedira je Nemcem v Franciji prinesel zmago. Foto: Reuters

Brazilce bi lahko v vodstvo v 19. minuti popeljal povratnik Ronaldinho, ki pa mu z bele točke ni uspelo premagati Joeja Harta. Vratar Manchester Cityja je najprej ubranil strel z bele točke, nato pa je Brazilcu veselje preprečil še po odbiti žogi.

Rooney hladnokrvno zadel
Zapravljena priložnost se je Braziliji maščevala v 26. minuti, ko so gostitelji tudi povedli. Jack Wilshere je v ogenj poslal Thea Walcotta, Julio Cesar je strel ubranil, odbito žogo pa je hladnokrvno v mrežo pospravil Wayne Rooney, ki je zadel že 33. gol za angleško izbrano vrsto. Angleži so v prvem polčasu popolnoma nadzirali potek tekme, še najlepšo priložnost za goste je v končnici prvega dela zapravil Neymar, ki je iz neposredne bližine meril nenatančno.

Fred izkoristil napako Cahilla
Že v uvodnih minutah drugega polčasa so Brazilci izid poravnali. Veliko napako si je v obrambi privoščil angleški branilec Gary Cahill, do žoge je prišel Fred, ki je mojstrsko ob vratnici žogo poslal za hrbet nemočnega Harta. Takoj zatem so si gostitelji privoščili novo napako v obrambi, ki pa je Fred tokrat ni kaznoval - žoga se je po njegovem strelu odbila od prečke v gol-avt.

Po uri igre se je brazilska mreža znova zatresla - po lepi instinktivni Rooneyjevi podaji je 'iz prve' z roba kazenskega prostora in s pomočjo vratnice zadel Frank Lampard. Angleži so tekmo mirno pripeljali do konca in vknjižili prestižno zmago.

Nemci s preobratom do zmage
V St. Denisu so Francozi gostili Nemce, ki so se ob koncu prvega polčasa znašli v zaostanku. Karim Benzema je z močnim strelom zatresel prečko, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Mathieu Valbuena. Nemci so se v drugem polčasu borili kot levi in že v peti minuti nadaljevanja izenačili. Po podaji Ilkaya Gündogana je v polno zadel Thomas Müller. Zmago je 'elfu' priboril Sami Khedira, ki je po fantastični globinski podaji klubskega soigralca Mesuta Özila z zunanjim delom stopala mojstrsko premagal Huga Llorisa. V 93. minuti so imeli Francozi izjemno priložnost, da izid poravnajo, a je akcijo Francka Riberyja in Benzemaja v zadnjem trenutku ustavil Mats Hummels.

Hrvati gladko prek Korejcev
Hrvaški nogometaši so brez večjih težav v Londonu premagali izbrano vrsto Južne Koreje (4:0). Na Craven Cottageu, ki je sicer stadion Fulhama, so Hrvati v vodstvo smuknili v 30. minuti, potem ko je z desne strani predložek pred vrata poslal Ivan Rakitić, z glavo pa je Junga Sung-Rjonga premagal Mario Mandžukić. Na 2:0 je iz protinapada povišal Darijo Srna. Za 3:0 je po lepi kratki podaji Luke Modrića zadel napadalec Evertona Nikica Jelavić, ki je z 10 metrov z natančnim diagonalnim strelom zatresel malo mrežico, končnih 4:0 pa je postavil rezervist Mladen Petrić.