Diego Godin je skupaj s soigralci takole proslavil zadetek za izenačenje, ki je Atleticu prinesel prvi državni naslov po letu 1996. V bogati zgodovini je medsebojni dvoboj v zadnjem krogu odločal v sezoni 1950/51, ko je Atletico premagal Sevillo. Pet let prej, v sezoni 1945/46, je Sevilla za svoj edini španski naslov premagala Barcelono. Foto: Reuters
Diego Simeone
Argentinski trenerski biser Diego Simeone je po mnenju številnih opravil čudežno delo, saj je prekinil desetletno vladavino velikih Barcelone ali Reala na vrhu španskega prvenstva. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je s pravim evrogolom v prvem polčasu spravil v delirij domače navijače, ki so na koncu kljub razočaranju namenili zaslužen aplavz gostom. Barcelono v prihodnjih tednih čaka popolna prenova. Trener Tata Martino se poslavlja, tako kot verjetno tudi številni nogometaši. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je zablestel v zaključku tekme v Madridu, svoj drugi zadetek je takole atraktivno dosegel iz protinapada po podaji Angela Di Marie. Foto: Reuters

Atletico, hit letošnje klubske sezone na evropskih zelenicah, je pred zadnjim, 38., krogom španskega prvenstva pred Barco vodil za tri točke, tako da je za Katalonce štela le zmaga. A gostje so z odlično taktično predstavo tudi v katalonski prestolnici kronali nepozabno sezono in osvojili zlata vredno točko.

Prinesel jim jo je branilec Diego Godin v 49. minuti, potem ko je Atletico kronal silovit pritisk na začetku drugega polčasa in po sedmem kotu zadel s sploh prvim strelom v okvir vrat na tekmi. Godin je z glavo izkoristil sijajno podajo Gabija in z natančnim strelom premagal Joseja Pinta.

Evrogol Sancheza za domače vodstvo
Gostitelji so povedli v 35. minuti po evrogolu Alexisa Sancheza. Po spuščeni podaji Lionela Messija je z desne strani žogo s silovitim strelom zabil pod prečko. Tekma je v prvem polčasu potekala po pričakovanem scenariju, z jalovo premočjo Barce v posesti žoge večji del polčasa.

Nevidni Messi neupravičeno ostal brez zadetka
Tudi po izenačenju se to ni kaj prida spremenilo. Gol iz bližine tokrat bolj ali manj nevidnega Messija v 65. minuti je bil verjetno neupravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Preden je žoga prišla do Argentinca, je namreč z njo zadnji igral eden izmed Atleticovih branilcev. Omembe vreden v zadnji tretjini tekmi je bil le še strel Danija Alvesa s približno 22 metrov, ki pa ga je Thibaut Courtois odbil v kot. Barceloni na kar šestih letošnjih tekmah niti enkrat ni uspelo premagati madridskega kluba. Ta je zmagal nazadnje v četrtfinalu Lige prvakov, preostalih pet srečanj so se končala brez zmagovalca.

Bo Simeone imel na voljo Costo in Turana za Ligo prvakov?
A Atletico en vrhunec še čaka: finale Lige prvakov v mestnem obračunu proti Realu čez teden dni. Argentinski trener Diego Simeone upa, da bosta takrat na voljo tudi dva izmed njegovih najboljših igralcev, Diego Costa in Arda Turan, ki sta zaradi poškodb še pred koncem prve tretjine obračuna tokrat zapustila igrišče.

Neymar in Xavi začela na klopi, Costa zdržal manj kot pol ure
Obe moštvi sta tekmo začeli v skoraj popolnih postavah. Pri Barceloni je seveda manjkal prvi vratar Victor Valdes, v osrčje obrambe se je vrnil Gerard Pique, v vezni liniji je prednost pred Xavijem dobil Cesc Fabregas, v napadu so začeli Messi, Pedro in Alexis. Pri Atleticu je Costa vendarle začel tekmo, a zdržal le nekaj več kot 15 minut.

Gabi: Do ponedeljka slavje, nato Liga prvakov
"To se je na začetku sezone zdelo nepredstavljivo, je pa zdaj povsem zasluženo. Vedno smo verjeli vase, tudi po današnjem zaostanku. To je čast, biti del tega in tekmovati z največjimi. Ta naslov bomo zdaj proslavili, nato pa bodo od ponedeljka vse naše misli usmerjene v Ligo prvakov," je dejal kapetan Gabi.

Martino potrdil slovo od Barcelone
Na drugi strani je trener Kataloncev Tata Martino potrdil, da zapušča klub: "Skupaj s klubom smo se odločili, da v prihodnji sezoni ne bom nadaljeval. Želim se zahvaliti igralcem, so čudoviti igralci in osebnosti. Občudovanje do njih ostaja, nadaljevali bodo z zmagami. V čast mi je bilo trenirati to ekipo, navijačem se opravičujem, ker nismo dosegli naših ciljev." Vroč favorit za njegovega naslednika je nekdanji zvezdnik Barcelone Luis Enrique, ki vodi Celto iz Viga.

Proti Espanyolu blestel rezervist Morata
V uvodni tekmi dneva se je Real brez Cristiana Ronalda za finale Lige prvakov ogrel z zmago nad Espanyolom s 3:1 po golih Garetha Bala in rezervista Alvara Morate. Po slabem zaključku sezone v španskem prvenstvu je bila to šele prva zmaga za kraljevi klub v štirih tekmah.

Valencia ima novega (bogatega) lastnika
Z dolgovi obremenjeno Valencio je po novem prevzel singapurski poslovnež Peter Lim, saj je postal lastnik nekaj več kot 70 odstotkov klubskih delnic. Celoten klubski dolg znaša 360 milijonov evrov, Limov prvi cilj pa je dogovor z upniki o poplačilu dolga. Lim je bil prva izbira klubskega predsednika Amadea Salvadorja, ki se mu je zdelo, da je prav njegova ponudba prava za izhod iz krize. Valencia je največji uspeh v letošnji sezoni doživela v Evropski ligi, kjer je izpadla v polfinalu proti poznejšemu zmagovalcu Sevilli.