Lionel Messi je v tej sezoni španskega prvenstva dosegel že 11 golov. Foto: EPA
Dvoboj Barcelone in Las Palmasa je bil odigran pred praznim Camp Nouom. Foto: Reuters
Množica navijačev je zaman čakala pred največjim evropskim stadionom. Foto: Reuters
Isco se je prvič v tej sezoni La lige vpisal med strelce. Foto: EPA
Diego Simeone
Varovanci Diega Simeoneja so v Leganesu osvojili le točko. Foto: EPA
Luis Muriel
Luis Muriel je v protinapadu postavil končni izid tekme na Sanchez Pizjuanu. Foto: EPA

Barcelona tako zanesljivo ostaja v vodstvu La lige, saj ima po sedmih tekmah popoln izkupiček. Sprva so mislili dvoboj odpovedati, vendar se vodstvo lige s tem ni strinjalo. V Barceloni je namreč potekal referendum o neodvisnosti Katalonije, zaradi kaotičnih razmer v mestu pa so se odločili, da bo srečanje za zaprtimi vrati, kar je vodstvo katalonskega velikana sporočilo približno uro pred obračunom. Že pred tekmo sta direktorja obeh klubov odpovedala tradicionalno skupno kosilo. Razgretemu dogajanju je svoje dodal še klub s Kanarskih otokov, ki je dvoboj na Camp Nouu odigral z dresi z všito špansko zastavo.

"FC Barcelona obsoja postopke, ki so jih danes izvajali na številnih krajih po Kataloniji, da bi preprečili demokratično svobodo in voljo izražanja državljanov. Zaradi narave teh dogodkov se je vodstvo kluba odločilo, da bomo tekmo z Las Palmasom igrali za zaprtimi vrati, potem ko vodstvo španske lige ni ugodilo prošnji o preložitvi tekme," so v uradni izjavi zapisali pri Barci.

Znova je bil izvrsten Lionel Messi, ki se je podpisal pod dva zadetka, za vodilnega pa je prispeval podajo. Argentinec je odigral 594. uradno tekmo v dresu blaugrane, s čimer je na tretjem mestu prehitel Carlesa Puyola. Več sta jih odigrala le Xavi Hernandez (767) in Andres Iniesta (638). V prvem polčasu sicer Barci ni uspelo streti gostujoče obrambe. Četudi so imeli Katalonci več priložnosti, pa so bili bližje zadetku nogometaši z Gran Canarie. V 43. minuti je namreč Jonathan Calleri zadel vratnico. Je pa zato Barcelona odlično začela drugi del. Ernesto Valverde je pred začetkom drugega polčasa naredil dve menjavi, po štirih minutah nadaljevanja pa se je gostujoča mreža zatresla. Messi je podal s kota, pred Leandrom Chichizolo in ob Borji Herreri pa je žogo z glavo v gol preusmeril Sergio Busquets.

Zatem je Messi še sam dvakrat premagal Chichizola. V 70. minuti mu je mojstrsko podal Denis Suarez, ki je prelisičil gostujočo obrambo. Messi se je izognil prepovedanemu položaju, se sam znašel pred vratarjem Las Palmasa, ga brez težav preigral in žogo pospravil v mrežo. Sedem minut pozneje je Argentinec prodrl, podal Ivanu Rakitiću, ta je podaljšal do Luisa Suareza, ki je žogo poslal v kazenski prostor, kjer jo je Messi še drugič spravil za hrbet Chichizola. Tekmo je zaradi poškodbe predčasno končal kapetan Barce Iniesta.

Dvojček Isca za zmago nad Espanyolom
Real Madrid se je z drugo zaporedno zmago v La ligi zavihtel na peto mesto, še vedno pa za Barcelono zaostaja za sedem točk. Kraljevi klub je bil na domači zelenici Santiaga Bernabeua z 2:0 boljši od Espanyola. Zaradi odsotnosti obolelega Danija Carvajala je priložnost na desnem boku dobil Achraf Hakimi. 18-letni mladenič je navdušil v lanski sezoni in si je izboril mesto v prvem moštvu, zdaj pa je tudi debitiral v vrstah evropskih prvakov.

Junak zmage je bil Isco, ki je dosegel oba zadetka. Real je napadal od samega začetka. Pau Lopez je imel veliko dela, nekajkrat je tudi odlično posredoval, kot na primer v 24. minuti, ko je nevarno z glavo meril Sergio Ramos. Pet minut pozneje se je Espanyolova mreža vendarle zatresla. Cristiano Ronaldo, ki je imel tudi nekaj velikih priložnosti, je lepo podal v kazenski prostor, kamor je vtekal Isco, prišel za hrbet gostujoči obrambi in s konico nogometnega čevlja poslal žogo za hrbet Paua Lopeza.

71. minuta je tekla, ko se je 25-letni Andaluzijec še drugič vpisal med strelce. Na sredini igrišča je priboril žogo, ki jo je nato v napad popeljal Ronaldo. Prvi zvezdnik madridskega velikana je na levi strani našel Marca Asensia, ta pa je nato žogo spravil na rob kazenskega prostora in do Isca, ki jo je z natančnim strelom poslal v mrežo. Zinedine Zidane je na klopi Reala v La ligi zmagal 50. Odstotek zmag je skoraj 77.

Nova odlična predstava Jana Oblaka
Atletico je gostoval na obrobju prestolnice pri Leganesu. Dvoboj se je končal brez zadetkov. Colchonerosi so bili neučinkoviti v napadu, pred prvim porazom v tej sezoni španskega prvenstva pa jih je rešil Jan Oblak, ki je kar nekajkrat izvrstno posredoval. Domača obramba je v tej sezoni izjemno zanesljiva, saj je prejela le tri gole. Zaradi tega je Leganes tudi na visokem sedmem mestu.

Remi Atletica je izkoristila Sevilla. Tekmec Maribora v skupinskem delu Lige prvakov se je z zmago na andaluzijskem obračunu nad Malago (2:0) zavihtel na drugo mesto. V 68. minuti je klonila gostujoča obramba, potem ko je bil z bele točke uspešen Ever Banega. Dve minuti pozneje so gostitelji povišali prednost, ko je veliko napako obrambe Malage izkoristil Luis Muriel, ki je mrežo zatresel po protinapadu.