Nogometaši Barcelone so brez večjih težav premagali Eibar v gosteh in vpisali nove tri točke na lestvici. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je znova igral odlično. Foto: Reuters
Sergio Busquets
Sergia Busquetsa so že v 10. minuti takole odnesli z zelenice. Namesto njega je vstopil Denis Suarez in se pozneje tudi vpisal med strelce. Foto: Reuters
Athletic Bilbao
Nogometaši Athletica Bilbaa so bili na dobri poti do zmage nad Atleticom iz Madrida, a je gostom z Vicente Calderona točko v 80. minuti priboril Antoine Griezmann (2:2). Foto: Reuters

Barcelona je povedla po dobre pol ure igre, ko je z roba kazenskega prostora natančno strel odmeril Denis Suarez in dosegel svoj prvi gol za katalonskega velikana. Ta je bil občutno boljši nasprotnik, prevlado je potrdil na začetku drugega polčasa, ko je Luis Suarez s krasnim predložkom pred vrati našel Lionela Messija, ta pa je hladnokrvno zaključil za 2:0.

V 68. minuti so varovanci Luisa Enriqueja mrežo zatresli še tretjič, med strelce pa se je vpisal Luis Suarez. Izvrstni urugvajski napadalec je na Eibarjevi polovici ukradel žogo, stekel proti vratom in z mirnim zaključkom ob bližnji vratnici matiral Yoela Rodrigueza za 3:0. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Neymar po hitro izvedenem protinapadu.

Štirje goli potrebni za zmago Seville
Precej bolj napeto je bilo v Osasuni, kjer se je morala Sevilla pošteno potruditi, da je strla odpor domačega kolektiva, ki je po avtogolu Vicenteja Iborre vodil z 2:1, a je gostom uspel preobrat. Najprej se je Iborra z zadetkom oddolžil za napako in poravnal izid, njegovo moštvo pa je v vodstvo popeljal Franco Vazquez. V 92. minuti je odločilni gol prispeval Pablo Sarabia, ki je po predložku z leve strani in napaki v domači obrambi natančno meril z roba kazenskega prostora. Poraz Osasune je minuto pozneje ublažil Kenan Kodro. 23-letni Španec je iz bližine zadel z glavo.