Arjen Robben je bil s tremi zadetki osrednji mož obračuna. Foto: Reuters
Borussia Dortmund je s 3:0 premagala Nürnberg. Foto: Reuters

je po polomu v Ligi prvakov doživel še visok poraz v Bundesligi. Bayern je bil boljši s 5:1, potem ko je bilo že po prvem polčasu (4:0) vse odločeno.

Da bo Bayern dobil še petnajsto tekmo nemškega prvenstva zapored, je bilo hitro jasno. Izid se je spremenil po treh minutah, ko je David Alaba izvajal prosti strel. Žoga je zadela živi zid in spremenila smer, kar je presenetilo vratarja Ralfa Fährmanna. Bayern je v prvem polčasu povsem prevladoval in Schalke je bil lahko še vesel, da jo je odnesel le s štirimi zadetki. Dva je dosegel Arjen Robben, potem ko je pobegnil obrambi in ekspresno vtekel v kazenski prostor. V 24. minuti je po podaji Alabe z glavo zadel Mario Mandžukić, ki je nato zgrešil še nekaj priložnosti.

Dobri temelji za novo Robbnovo pogodbo
V drugem polčasu so se nemški in evropski prvaki "umirili" in le nadzorovali položaj. Schalke je častni gol dosegel s pomočjo avtogola Rafinhe (nekoč je nosil dres Schalkeja), Robben pa je v 75. minuti postavil končni izid z enajstmetrovke, ki jo je zakrivil Kyriakos Papadopoulos s prekrškom nad Mandžukićem. Ko je nekaj minut pred koncem odšel z igrišča, je doživel glasen aplavz. Nizozemec, ki je pri bavarskem ponosu od leta 2009, se prav te dni pogaja o podaljšanju pogodbe, ki se mu bo iztekla junija 2015.

Lewandowski in Mandžukić s po 15 zadetki
Na vrhu lestvice ima Bayern še vedno 20 točk prednosti pred Borussio Dortmund, ki je v drugem polčasu strla odpor Nürnberga (3:0). Robert Lewandowski je zabil 15. prvenstveni gol sezone in je na vrhu lestvice strelcev izenačen z Mandžukićem.
Vratarja sta ga lomila v Braunschweigu
Na tekmi med Eintrachtom iz Braunschweiga in Borussio (M) sta oba zadetka dosegla vratarja. Avtogol je najprej "uspel" Danielu Davariju, uslugo pa mu je v drugem polčasu vrnil Andre ter Stegen.
Junuzović odločil derbi severa
Izjemno vroče je bilo tudi na 100. derbiju severa na Weserstadionu. Werder je ugnal Hamburger SV z 1:0, odločilni zadetek je dosegel Zlatko Junuzović z levico v 19. minuti po podaji Aarona Hunta. Bremenčani so tako osvojili tri izjemno pomembne točke v boju za obstanek, HSV pa je še vedno povsem pri dnu.