Ocena 4.3 od 14 glasov Ocenite to novico!
Salomon Kalou
Salomon Kalou je postavil izid tekme. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski se je pri golu izkazal tako s sprejemom žoge kot s strelom. Foto: Reuters

Bayern še ni dvignil krivulje, na reprezentančni odmor odhaja z -5

Leipzig še poglobil krizo Kölna
1. oktober 2017 ob 17:29,
zadnji poseg: 1. oktober 2017 ob 19:56
Berlin - MMC RTV SLO

Nogometaši Bayerna so v nemškem prvenstvu izgubili novi dve točki, na gostovanju pri Herthi so na začetku drugega polčasa vodili z 2:0, končalo pa se je z delitvijo točk (2:2).

Bavarcem je sicer kazalo dobro, saj so povedli že v deseti minuti, po podaji Jeroma Boatenga je bil natančen Mats Hummels. Reprezentančni branilec je z glavo mojstrsko udaril z 12 metrov. Začasni trener Willy Sagnol je na začetku drugega polčasa že upal na poln izkupiček točk, saj je Corentin Tolisso podal Robertu Lewandowskemu, poljski stroj za doseganje golov je žogo imenitno sprejel, se otresel branilca Niklasa Starka in zabil za 0:2.

Ko je večina mislila, da je tekma odločena, so se gostitelji hitro pobrali in v petih minutah izenačili. Genki Haraguči je v 51. minuti nemoteno slalomiral po gostujočem kazenskem prostoru in našel osamljenega Ondreja Dudo, ki je le iztegnil nogo in žogo preusmeril v mrežo. Pet minut kasneje Marvin Plattenhardt z leve strani izvajal prosti strel, Salamon Kalou je v kazenskem prostoru žogo snel zmedeni obrambi Bavarcev in postavil izid tekme.

Bayern na reprezentančni odmor odhaja z zaostankom petih točk za vodilno Borussio. V tem času bo vodstvo poiskalo novega trenerja.

V zadnji tekmi kroga je Leipzig v gosteh premagal Köln z 2:1. Pri bikih je Kevin Kampl odigral drugi polčas, pri gostiteljih pa je Dominic Maroh obsedel na klopi.