David Beckham je takole izstrelil projektil, ki ga je Perkins pospremil le s pogledom. Foto: EPA
Becks ostaja mojster prostih strelov

Beckham je v polfinalu SuperLige proti D.C. Unitedu zadel - le kako drugače - s prostega strela. V 27. minuti je s 25 metrov snel pajčevino iz levega zgornjega kota vratarja Troya Perkinsa. Becks je podal tudi za drugi gol za končnih 2:0, ki ga je v 47. minuti zabil Landon Donovan.

"Že ko sem prijel žogo, sem začutil, da bom zadel. Bil je prvi prosti strel, ki sem ga izvedel v zadnjih osmih tednih, zato sem še toliko bolj vesel," je zadetek komentiral Beckham.

Ko je Anglež v 63. minuti zapuščal igrišče, mu je več kot 17.000 navijačev namenilo bučne ovacije. Beckham je v Los Angeles pompozno prišel prejšnji mesec, a je zaradi poškodbe gležnja - še vedno ni povsem sanirana - na dveh tekmah igral le 37 minut. Tokrat je prvič začel tekmo in za to priložnost tudi prevzel kapetanski trak od Donovana. V statistiko je poleg zadetka in podaje vpisal še rumeni karton, ki ga je prejel v 18. minuti zaradi prekrška nad Jaimejem Morenom.