Robert Berić na vsakih 124 minut igre za St. Etienne prispeva gol. A še pomembneje, ko je Krčan zadel v prvenstvu, so "zeleni" dobili prav vseh pet tekem. Foto: AP

Na ponedeljkovi nočni tekmi v St. Etiennom je tekla 79. minuti, ko je rezervist Valentin Vada z leve strani poslal uporaben predložek v sredino kazenskega prostora. Osrednji napadalec zelenih Robert Berić je nonšalantno podstavil desno nogo, pri čemer je bil obrnjen stran od gola in žogo prefinjeno preusmeril v mrežo.

VAR ovrgel ofsajd in priznal zmagoviti gol
A veselje kobre iz Krškega je bilo takoj pokvarjeno, saj je stranski sodnik visoko držal zastavico zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Vendar na Berićevo in srečo gostiteljev je ustrezno posredoval VAR in praviloma razsodil, da slovenski reprezentančni napadalec ni bil v ofsajdu. 2:1 za ASSE, kar je bil tudi končni izid tekme, s katero so prehiteli Marseille in se z drugo zaporedno zmago znova zavihteli na 4. mesto francoske lestvice.

Oster boj za 4. mesto in preboj v Evropsko ligo
Po 30. krogu Ligue 1 je St. Etienne na položaju, ki prinaša nastop v Evropski ligi, Marseille ima točko manj, Reims dve, Nica pa zaostaja že za 4 točke. Nastop v Ligi prvakov v Franciji prinašajo prva tri mesta, kjer pa ima tretjeuvrščeni Lyon 7 točk prednosti pred St. Etiennom.

"Zanimiv konec tedna, ko smo igrali šele v ponedeljek. Tekmo smo obupno začeli, a se nikoli nismo predali. Za dobro delo in pravo miselnost smo bili nagrajeni z Berićevim golom. Igralcem sem naročil, da je tekma s Caenom (5:0) začetek nečesa. Ohraniti moramo takšen ritem. Vratarja sta imela spektakularno tekmo. Stephane Ruffier je ubranil 3 ali 4 strele, kar nam je omogočilo zmago," je po tekmi razpredal trener Jean-Louis Gasset.

Sorodna novica Oblak 200. za Atletico, vrnitev Matavža po pol leta, zmagoviti podaji in nov gol Šporarja

Jeseni drobtinice, zdaj prva postava
Slovenski napadalec je sezono 2018/19 začel kot odvečni igralec v klubu, ki se ponaša z rekordnimi 10 naslovi prvaka Francije. Ker ga avgusta niso mogli prodati ali vsaj znova posoditi se je vrnil vsaj na klop in prejel nekaj drobtinic igralnega časa. V jesenskem delu francoskega prvenstva je samo dvakrat začel v prvi enajsterici, do 21. kroga je nabral samo 218 ligaških minut.

A ker ga tudi januarja niso mogli prodati, so mu vsaj ponudili vsaj bolj poštene priložnosti in na presenečenje mnogih hitro tudi podaljšanje pogodbe. In zdaj si je Berić izboril prvo enajsterico, v njej je začel v zadnjih treh krogih, pri čemer je prispeval dva gola, skupno 5 v Ligue 1, še po enega je dodal tako v ligaškem pokalu kot državnem pokalu.