Nejc Skubic je z bele točke Konyaspor v Evropski ligi popeljal v vodstvo, a je Olympique Marseille v izdihljajih tekme izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters
Benjamin Verbič (v ozadju) je s pravo mojstrovino izenačil izid v Moskvi na 1:1. Foto: Reuters

Bezjaku, ki je član Darmstadta že od leta 2016 – vmes je kot posojeni nogometaš igral za Rijeko Matjaža Keka –, je glavni trener Torsten Frings prvič v letošnji sezoni ponudil priložnost na prvenstveni tekmi. Frings mu je manjšo minutažo namenil na tekmi 15. kroga 2. Bundeslige, ko so njegovi varovanci gostovali v Berlinu pri Unionu.

Tekma se je končala brez zmagovalca (3:3), Bezjak je v igro vstopil v 83. minuti, ko je na zelenici zamenjal Terrencea Boyda. Tedaj je njegova ekipa še vodila z 2:3, nato pa je v izdihljajih srečanja, natančneje v 94. minuti, za delitev točk z avtogolom poskrbel Jan Rosenthal.
Bezjak je pri Fringsu že vse od poletne vrnitve v Nemčijo na stranskem tiru, saj ima status petega napadalca in ne sedi niti na klopi, zato se spogleduje z zimsko selitvijo v drugi klub. Pred tremi tedni je nekaj dni preživel na preizkušnji pri budimpeškem Ferencvarosu, trenutno drugouvrščenem moštvu madžarskega prvenstva.

Darmstadtu, ki je v sezoni 2014/15 v 2. Bundesligi zaostal le za zmagovalcem Ingolstadtom, sicer letos ne gre vse po načrtih. Po 15 krogih na prvenstveni lestvici zaseda 13. mesto, za vodilnim Holstein Kielom zaostaja za 13 točk. Nazadnje je zmagal 17. septembra! V naslednjem krogu se bo pomeril z Regensburgom.

Skubic uspešen z bele točke
V preteklem tednu se je z dobrimi predstavami izkazal Nejc Skubic. Slovenski reprezentančni branilec je odigral dve tekmi - v Evropski ligi je s Konysporjem gostil Olympique Marseille (1:1), nato je v turškem prvenstvu gostoval še pri Kasimpasi (2:1). Najbolj izstopa njegova predstava v Evropski ligi, kjer se je tudi vpisal med strelce. V 80. minuti je Jordan Amavi v kazenskem prostoru storil prekršek za najstrožjo kazen in si prislužil rdeči karton. Odgovornost je na svoja ramena prevzel Skubic, ki je z bele točke vratarja Steva Mandandaja poslal v napačno smer in svojo ekipo popeljal v vodstvo. Vseeno to na koncu ni bilo dovolj za zmago, v izdihljajih tekme je žogo v lastno mrežo poslal njegov soigralec Wilfried Moke Abro za končnih 1:1. Konyaspor v skupini I trenutno zaseda 3. mesto in ima še teoretične možnosti za napredovanje v izločilne boje. Prvo mesto si je že zagotovil Salzburg, drugi je Marseille, ki ima pred turškim kolektivom dve točki naskoka. V zadnjem krogu bo Konyaspor gostoval pri Guimaraesu, Marseille doma gosti Salzburg.

Mojstrovina Verbiča v Moskvi
V Evropski ligi je nase opozoril tudi Benjamin Verbič, ki je zadel na tekmi 5. kroga proti Lokomotivu iz Moskve, a je Köbenhavn vseeno klonil z 2:1. Gostitelje je v vodstvo popeljal Jefferson Farfan, a je po dobre pol ure igre izid izenačil Verbič. Ta je na levi strani lepo sprejel žogo, si pripravil prostor za strel in s pravo mojstrovino premagal nemočnega Antona Kočenkova. Žogo je s plasiranim strelom poslal v daljši kot. V nadaljevanju so Danci nato malce popustili, zmagoviti zadetek je v uvodnih minutah drugega polčasa dosegel Farfan, ki je iz bližine odbito žogo pospravil v mrežo. Verbič je bil na tekmi najbolje ocenjeni igralec, tri dni pozneje na tekmi državnega prvenstva proti Lyngbyju (5:1) ni igral. Tudi Köbenhavn ima še teoretične možnosti za uvrstitev v izločilne boje iz skupine F. Šerif Tiraspol vodi z 9 točkami, točko manj ima na drugem mestu Lokomotiv, Köbenhavn ima 6 točk. Zlin je z dvema točkama že odpisan.

vso tekmo (6,3)

podaje 39/45 (87 %), 3 dobljeni zračni dvoboji, igral šestič v sezoni, četrtič vso tekmo, v 17. minuti dosegel avtogol za 0:1 (drugi avtogol v sezoni)
Antonio Delamea MlinarNew England Revolution (ZDA)*konec sezone*/sedmo mesto v vzhodni konferenci, 15. na skupni lestvici med 22 ekipami

vso tekmo (6,2)

3 dobljeni zračni dvoboji, podaje 39/52 (75 %)

Nejc SkubicKonyaspor (TUR)

Konyaspor - Marseille 1:1 (EL);

Kasimpasa - Konyaspor 2:1

vso tekmo (7,1);

45' (1:1) (6,4)

dosegel zadetek v 82. minuti za vodstvo svoje ekipe, drugi najbolje ocenjeni igralec Konyaspora;

VEZISTI (10)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - SPAL 2:188' (2:1) (7,6)1 strel na gol, podaje 36/50 (72 %)
Damjan BoharMaribor (SLO)

Celje

83' (1:0) (6,9);
78' (1:0)

podal za drugi zadetek na tekmi, podaje 40/44 (91 %);

1 dobljen zračni dvoboj, 3 uspešni štarti, podaje 39/45 (87 %)

na klopi

Rajko RotmanGöztepe (TUR)Göztepe - Akhisar Belediyespor 2:054' (6,3)podaje 35/41 (85 %), igral do 54. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Axel Ngando

Roman BezjakDarmstadt (NEM II)Union Berlin - Darmstadt 3:3

83' (2:3) (5,8)

prvi nastop v nemški drugi ligi
Josip IličićAtalanta (ITA)

/;

52' (0:0) (7,2)

na klopi;

podaja za gol v 75' - tretja podaja v sezoni, 1 strel, 3 preigravanja, podaje 19/27 (70 %)

Tim MatavžVitesse (NIZ)

Lazio - Vitesse 1:1 (EL);

Vitesse - Den Haag 2:0

62' (1:1) (6,2);

69' (0:0) (5,8)

v igri do 62. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Luc Castaignos;

zapravljena enajstmetrovka v 50. minuti tekme pri 0:0, ubranil mu jo je vratar

Andraž ŠporarArminia Bielefeld (NEM II)Kaiserslautern - Arminia Bielefeld 0:2/zunaj ekipe

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 17 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.