Mišo Brečko je posledice incidenta za zdaj občutil le v denarnici. Foto: EPA
Kevin Grosskreutz
Kevin Grosskreutz je utišal večino od 74.000 gledalcev na olimpijskem stadionu v Berlinu. Foto: Reuters
Patrick Herrmann
Patrick Herrmann si je ključnico zlomil že v prvem polčasu ob trku z branilcem Kaiserslauterna Florianom Dickom. Foto: EPA

torkovemu incidentu tekmo 22. kroga nemške Bundeslige med Nürnbergom in Kölnom začel v prvi postavi in na zelenici preživel vseh 90 minut.
Igral je tudi Milivoje Novaković, ki je v 66. minuti s petih metrov izenačil na 1:1 in dosegel tretji gol v letošnji sezoni, prvega po septembrskem derbiju v Leverkusnu (1:4). Od tedaj je minilo natanko pet mesecev in en dan, treba pa je poudariti, da Ljubljančan od oktobra do januarja ni igral zaradi poškodbe.
Čeh zagotovil zmago Nürnbergu
Na koncu je bilo 2:1 za gostitelje, zmagoviti zadetek so dosegli v 85. minuti, ko je Čeh Tomaš Pekhart mrežo zatresel z glavo po predložku z leve strani. Žoga se je za črto odbila od vratnice.
Brečko je zadnji dve tekmi izpustil zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel 28. januarja na srečanju proti Schalkeju (1:4).
Pri Nürnbergu je bil na igrišču tudi Dominic Maroh, v Nemčiji rojeni nogometaš s slovenskimi koreninami, ki je bil pred leti nekajkrat vpoklican v slovensko reprezentanco, a se je nato odločil, da za Slovenijo ne bo igral.

Že v petek sta se med strelce v nemški drugi ligi vpisala Zlatko Dedić in Klemen Lavrič. Prvi je ob remiju Dynama Dresden v Paderbornu (2:2) dosegel oba zadetka gostov, prvega z 11-metrovke. V letošnji sezoni je zadel že osemkrat. Lavrič je načel mrežo Cottbusa ob domači zmagi Karlsruheja z 2:0.

Zadnji Freiburg do točke proti Bayernu

Velik spodrsljaj si je privoščil Bayern, ki ni zmogel streti odpora zadnjeuvrščenega Freiburga. Bilo je 0:0. Tudi Arjen Robben in Ivica Olić v drugem polčasu nista prevesila tehtnice na stran gostov. Bavarci so bili v prvem polčasu popolnoma razglašeni in Freiburg bi lahko povedel. Po tekmi je bil zelo razočaran predsednik Uli Hoeness, ki je imel tudi govor v garderobi. Menedžer Christian Nerlinger je priznal, da prvenstva zdaj nimajo več v svojih rokah, favorit pa je dortmundska Borussia.
Grosskreutz v polno s škarjicami
Ta je brez Maria Götzeja in Šindžija Kagave z 1:0 zmagala v Berlinu in ima pred Bayernom štiri točke prednosti. Hertho bo v nadaljevanju sezone vodil legendarni Otto Rehhagel. Tokrat sta na klopi še sedela Rene Tretschok in Ante Čović, v slabo voljo pa ju je spravil Kevin Grosskreutz, ki je v 66. minuti zadel s škarjicami.
Borussia, ki ni blestela, je neporažena že 16 tekem, šestič zapored je zmagala. Hertha je petič zapored izgubila. Morda bi bilo drugače, če bi Patrick Ebert v drugem polčasu dvakrat meril malo natančneje.
Herrmann si je zlomil ključnico
Novo zmago je dosegla tudi Borussia Mönchengladbach, ki je bila v gosteh z 2:1 boljša od Kaiserslauterna. Slavje je nekoliko pokvaril zlom ključnice strelca prvega zadetka Patricka Herrmanna. 21-letni nogometaš, ki z odličnimi igrami trka na vrata nemške reprezentance, bo počival kar nekaj tednov.
Jubilej Raula
Schalke je s 4:0 razbil Wolfsburg, s čimer se je trener gostov Felix Magath na zelo neposrečen način vrnil v Gelsenkirchen ki ga je zapustil pred slabim letom. Klaas Jan Huntelaar je dosegel dva zadetka, ob tem pa še zgrešil enajstmetrovko. Že v deseti minuti je zadel 34-letni Raul, kar je njegov 400. zadetek v profesionalni karieri. 323 jih je dosegel za Real, 44 za špansko reprezentanco in 33 (v le 18 mesecih) za Schalke.