Milan Škriniar in Lorenzo Insigne sta bila najbliže zadetku na San Siru. Foto: Reuters
Paulo Dybala je znova v sijajni formi, v sredo je popeljal staro damo v četrtfinale Lige prvakov. Foto: Reuters
Še en poklon Davideju Astoriju. Foto: Reuters

V Milanu so gledalci spremljali taktični boj. V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Antonio Candreva, ki je v 37. minuti z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata.
Škriniar zadel vratnico
Na začetku drugega polčasa je Milan Škriniar z glavo zadel desno vratnico. Napoli se je prebudil po uri igre. V 67. minuti je Dries Mertens sijajno zaposlil Lorenza Insigneja, ki je lobal Samirja Handanovića, a je žoga zletela na vrh mreže.
Stara dama v odličnem položaju
Neapeljčani so bili večji del sezone na prvem mestu, njihov cilj je prvi "scudetto" po letu 1990. Deset krogov pred koncem jim ne kaže najbolje, saj je Juventus ujel pravi ritem. Ima točko več in tudi tekmo manj, v sredo se bo srečal z Atalanto.
Mrežo Udineseja je načel Dybala v 20. minuti, ko je s prostega strela z 22 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu. Še pred odmorom je priigral najstrožjo kazen, vendar je strel Gonzala Higuaina vratar Albano Bizzarri odbil. Končni izid je postavil Dybala z desno nogo v 49. minuti po lepi podaji Higuaina.
Andre Silva priigral tri točke Milanu
Milan, ki je v četrtek izgubil na prvi tekmi osmine finala Evropske lige proti Arsenalu z 0:2, je v 94. minuti prišel do treh točk v Genovi. Odločil je Andre Silva z glavo po podaji Susa.

Čustvena tekma v Firencah
Navijači Fiorentine so se na tekmi proti Beneventu (1:0) še enkrat poklonili umrlemu nogometašu Davideju Astoriju, ki je prejšnjo nedeljo umrl med spanjem zaradi zastoja srca. Fotoutrinke s tekme si lahko ogledate spodaj.

28. krog:
ROMA
- TORINO 3:0 (0:0)
Manolas 56., De Rossi 73., Pellegrini 93.

VERONA - CHIEVO 1:0 (0:0)
Caracciolo 52.
Birsa je igral do 87. minute, Cesar (oba Chievo) pa je sedel na klopi.

FIORENTINA - BENEVENTO 1:0 (1:0)
Hugo 25.

BOLOGNA - ATALANTA 0:1 (0:0)
De Roon 83.
Iličić (Atalanta) je vstopil v igro v 62. minuti.

CAGLIARI - LAZIO 2:2 (1:1)
Pavoletti 25., Barella 74./11-m; Ceppitelli 35./ag, Immobile 95.

CROTONE - SAMPDORIA 4:1 (3:0)
Trotta 6., 37., Stoian 23., Silvestre 85./ag., Zapata 70.
Trotta je v 23. minuti zapravil 11-m.
Belec (Sampdoria) je bil na klopi.

SASSUOLO - SPAL 1:1 (1:1)
Babacar 31./11-m; Antenucci 27.
Politanu (Sassuolo) je vratar v 45. minuti ubranil 11-m. Kurtić (Spal) je igral vso tekmo.

JUVENTUS - UDINESE 2:0 (1:0)