Rudar je zadnjo zmago slavil v Pokalu Slovenije 19. septembra lani, ko je presenetil Olimpijo, zadnje ligaško slavje pa sega v 22. maj 2019, ko so jo zagodli Celju. Foto: www.alesfevzer.com

Po izpadu iz Prve lige, ko v pretekli sezoni niso dosegli niti ene zmage, je Rudar Velenje ob štartu 2. slovenske nogometne lige ostal brez zmage v zadnji minuti. Prvi polčas ni postregel z zadetki, nekaj več priložnosti si je pripravila Krka. Knapi so povedli v 50. minuti z enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Damjan Trifković. Prekaljeni vezist je v 61. minuti podal za podvojitev gostujočega vodstva – natančen je bil 18-letni Sandro Jovanović.

A se Novomeščani niso predali in so na koncu osvojili točko. V 79. minuti je znižal 21-letni Anis Jašargić, ki mu je podal Kambič. Sledil je juriš Dolenjcev, ki so si ob izteku rednega dela priigrali najstrožjo kazen. Vratar Tomaž Stopajnik je ubranil 11-m Marka Brekala, sledil je kot, iz katerega je za končnih 2:2 zadel Ognjen Bubnjević.

19-letni Srb okrepil Olimpijo

Olimpija je na svoji spletni strani potrdila novo okrepitev. To je 19-letni Radivoj Bosić, ki se bo v Ljubljano preselil iz švicarskega drugoligaša FC Wil 1900. Bosić je z ljubljansko zasedbo sklenil dvoletno pogodbo.

Izjavi trenerjev za spletno stran NZS-ja:

Zoran Zeljković, trener Krke: "Napeta tekma, kot sem pričakoval. Tekma bi šla lahko v vse smeri. Vesel sem, da so moji igralci pokazali karakter in se niso predajali do zadnje minute, za kar smo bili na koncu tudi nagrajeni. Rezultat je glede na potek tekme realen."

Almir Sulejmanović, trener Rudarja: "Mislim, da so gledalci videli zanimivo srečanje. Ostaja nam grenak priokus, saj smo proti dobri ekipi Krke vodili z 0:2. Fantje so odigrali dobro, dali so svoj maksimum. Verjamem, da bomo iz tekme v tekmo boljši. Ekipama čestitam za prikazano."