Goncalo Guedes je v 60. minuti sprožil s 17 metrov in Portugalski zagotovil zmago. Foto: Reuters
Predsednik Uefe Aleksander Čeferin je Cristianu Ronaldu podelil novo lovoriko, srebrn pokal za zmago v Ligi narodov. Foto: Reuters

22-letni Guedes, igralec Valencie, je po podaji Bernarda Silve v 60. minuti močno sprožil s 17 metrov in odločil dvoboj. Do tedaj blede Nizozemce je zadetek vendarle malce prebudil, najlepšo priložnost za izenačenje so imeli v 65. minuti, ko je Memphis Depay v kazenskem prostoru streljal z glavo, Rui Patricio pa je strel ubranil.

Portugalska (v primerjavi s polfinalno tekmo so bile v ekipi štiri spremembe, najstnik Joao Felix tokrat ni dobil priložnosti) je v 85. minuti zahtevala enajstmetrovko (Joao Moutinho je padel v kazenskem prostoru), toda španski sodnik Alberto Undiano ni pokazal na belo točko.

Portugalci, ki so v polfinalu s hat-trickom Cristiana Ronalda (v finalu ni bil tako razpoložen, sprožil je nekaj ne preveč nevarnih strelov) po podaljšku s 3:1 izločili Švico, so za uspeh prejeli 10,5 milijona evrov, Nizozemci pa devet milijonov.

Jordan Pickford je bil junak v vrstah Angležev, saj je zadel in ubranil 11-metrovko. Foto: EPA

Angleži po loteriji do 3. mesta
V Guimaraesu so na tekmi za 3. mesto Angleži po 11-metrovkah premagali Švicarje s 6:5. V rednem delu srečanja in podaljšku ni bilo zadetkov. Harry Kane je na začetku tekme zadel prečko, prav tako Raheem Sterling v podaljšku s prostega strela. Angleški vratar Jordan Pickford je v šesti seriji ubranil strel Josipu Drmiću, predtem so bili z 11-metrovke uspešni vsi izvajalci, vključno s Pickfordom.