Tammy Abraham je Chelseaju v 87. minuti tekme prinesel poln izkupiček točk. Foto: Reuters

V Londonu na Emiratesu sta Arsenal in Chelsea odigrala mestni derbi, v katerega nista vstopila v najboljši formi. Novopečeni trener Arsenala Mikel Arteta je še vedno iskal svojo prvo zmago na klopi topničarjev, na drugi strani je Chelsea Franka Lamparda do nedelje izgubil tri od zadnjih štirih prvenstvenih tekem.

Pierre-Emerick Aubameyang je Arsenal povedel v vodstvo v 13. minuti srečanja. Foto: Reuters

Toda derbiji so zgodba zase. Obe ekipi sta prikazali odlično igro, na koncu so se zmage veselili nogometaši iz zahodnega Londona, ki so v letošnji sezoni dobili še sedmo prvenstveno tekmo v gosteh. Z zmago se je Chelsea še utrdil na četrtem mestu Premier lige, pred petouvrščenim Manchester Unitedom ima štiri točke naskoka. Arsenal zaseda 12. mesto.

Chelsea v končnici do preobrata
Chelsea je večji del tekme lovil zaostanek, potem ko je v 13. minuti z glavo s petih metrov po lepi uigrani akciji gostitelje v vodstvo popeljal Pierre-Emerick Aubameyang. Topničarji so bili v prvem polčasu boljši tekmec, vendar prevlade na zelenici niso unovčili s še kakšnim zadetkom. Igra je bila zelo dinamična tudi v nadaljevanju, odločitev o zmagovalcu pa je padla v končnici londonskega obračuna. Najprej je izid v 83. minuti izenačil Jorginho, ki je izkoristil hudo napako domačega vratarja Bernda Lena in žogo iz neposredne bližine potisnil v prazno mrežo, poln izkupiček točk je ekipi s Stamford Bridgea priboril Tammy Abraham, ki je po hitrem protinapadu in Willianovi podaji z desne strani v 87. minuti iz obrata žogo spravil med Lenovima nogama v mrežo za končnih 1:2.

Predstavo v drugem polčasu gre pripisati predvsem želji in našemu ekipnemu duhu, ne pa taktični zamisli.

Frank Lampard, trener Chelseaja

Arsenal je v hudi rezultatski krizi, na zadnjih 11 prvenstvenih tekmah je slast zmage okusil le enkrat, in sicer 9. decembra, ko je s 3:1 v gosteh slavil proti West Ham Unitedu. V tem času je nanizal šest remijev in štiri poraze.

Lampard: Želja in ekipni duh, ne taktika
"Prvih 30 minut smo bili grozljivi. Počasni, živčni. Arsenalu smo tako rekoč podarili čisto vse. Zdelo se nam je, da je treba opraviti menjave – in v drugem polčasu smo potem dominirali. Predstavo v drugem polčasu gre pripisati predvsem želji in našemu ekipnemu duhu, ne pa taktični zamisli," je po tekmi dejal Lampard.

Sadio Mane je odločil tekmo na Anfieldu. To je bil za odličnega Senegalca 11. gol v sezoni, deveti v prvenstvu. Foto: Reuters
VAR je na Anfieldu buril duhove. Foto: Reuters
Pedro Leto je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zatresel mrežo Liverpoola, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, kar je gostujoči tabor dodatno ujezilo. S sojenjem glavnega sodnika Anthonyja Taylorja še zdaleč niso bili zadovoljni. Foto: Reuters

Mane potopil Wolvese na Anfieldu
Nogometaši Liverpoola nadaljujejo niz zmag, tokrat so na Anfieldu z 1:0 premagali Wolverhampton. Zmagoviti zadetek je v končnici prvega polčasa dosegel Sadio Mane, ki je unovčil podajo Adama Lallane in zaključil ob bližnji vratnici. Gostje so izid izenačili v sodnikovem dodatku prvega dela, ko se je med strelce vpisal Pedro Leto, a je bil zadetek po ogledu posnetka VAR razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V nadaljevanju so bili gostje boljši tekmec, še posebej v zaključku tekme, ko so lepe priložnosti zapravili Raul Jimenez, Joao Moutinho, Romain Saiss in Ruben Vinagre. V 94. minuti se je priložnost ponudila še Adami Traoreju, a je ostalo pri minimalni zmagi evropskih prvakov.

Manchester City do zmage v drugem polčasu
Na zadnji nedeljski tekmi je Manchester City ugnal Sheffield United z 2:0. Za vodilnim Liverpoolom še vedno zaostaja 14 točk, ima pa tudi tekmo več. Izbranci Pepa Guardiole v prvem polčasu niso imeli pravih idej.

Sergio Agüero je načel mrežo Sheffield Uniteda. Foto: Reuters

Po pol ure igre so gostje zatresli mrežo. Lys Mousset je prišel sam pred Claudia Brava in ga tudi ukanil. Sodnik Chris Kavanagh se je posvetoval z videosodnikom. Zadetek je bil razveljavljen, saj je bil napadalec v prepovedanem položaju. Odločali so centimetri in gostje so imeli res imeli smolo.

V 52. minuti so sinjemodri povedli. Kevin De Bruyne je z odlično podajo v kazenskem prostoru zaposlil Sergia Agüera, ki je z desetih metrov poslal žogo pod prečko.

Osem minut pred koncem je De Bruyne postavil končni izid z močnim strelom z desnico s 15 metrov po podaji Riyada Mahreza. Sheffield United se je zelo dobro boril na stadionu Etihad in zaslužil bi si častni zadetek. Rezervist Billy Sharp je v 91. minuti z glavo stresel vratnico.