Matt Doherty je v 89. minuti zrežiral preobrat na stadionu Molineux. Foto: Reuters

Izbranci Pepa Guardiole tako ostajajo na tretjem mestu po polovici prvenstva, za vodilnim Liverpoolom pa zaostajajo ogromnih 14 točk, redsi pa imajo še tekmo manj.

Ederson izključen že v 12. minuti
Težave za goste so se začele že v 12. minuti. Diogo Jota je po odlični podaji Conorja Coadyja stekel sam proti golu, vratar Cityja Ederson je zapustil kazenski prostor in podrl napadalca 20 metrov stran od vrat. Sodnik Martin Atkinson je takoj pokazal rdeči karton. Guardiola je iz igre potegnil Sergia Agüera, vstopil je rezervni čuvaj mreže Claudio Bravo.

Raheem Sterling je dosegel oba zadetka za sinjemodre, ki se bodo spomladi borili za drugo mesto. Nov naslov prvaka je po polovici prvenstva nerealen, saj je Liverpool oddal le dve točki. Foto: EPA

Po dveh golih Sterlinga gostitelji v težkem položaju
V 25. minuti je Leander Dendoncker v kazenskem prostoru podrl Riyada Mahreza. Raheem Sterling je slabo izvedel najstrožjo kazen, Rui Patricio je bil na pravem mestu, a je žogo odbil nazaj na nogo Sterlinga, ki jo je poslal v prazno mrežo.

Gostom je uspelo prednost obraniti do odmora. Guardiola je na začetku nadaljevanja še okrepil obrambo. Eric Garcia je zamenjal Mahreza. V 50. minuti je Kevin De Bruyne sijajno podal v prazen prostor, Sterling je z leve strani stekel v kazenski prostor in velemojstrsko lobal Ruija Patricia za 0:2.

Traore in Doherty zrežirala izjemno vrnitev
Wolverhampton je v 55. minuti znižal. Adama Traore je z močnim strelom z desnico z roba kazenskega prostora vlil upanje.

Osem minut pred koncem je Traore odvzel žogo Benjaminu Mendyju, nato pa je z desne strani poslal žogo med nogama Fernandinha pred vrata, kjer je Raul Jimenez iz bližine izenačil na 2:2. Gostitelji so dobili zalet in v 89. minuti je Jimenez s peto zaposlil Matta Dohertyja, ki je s 15 metrov z levo nogo poskrbel za veliko navdušenje na stadionu Molineux.

Guardiola: Res ni realno razmišljati, da bi lahko še ujeli Liverpool
Wolverhampton je imel premoč (streli 20:7, v okvir vrat 8:3, koti 3:1, posest 62:38 %). "Zelo težko je zdržati 80 minut z igralcem manj. Ni nam uspelo ohraniti prednosti. Zares imamo naporen spored v naslednjih dneh. Res ni realno razmišljati, da bi lahko še ujeli Liverpool. Sploh ne razmišljamo več o boju za naslov prvaka. Že nekaj časa vsem novinarjem povem isti odgovor, saj je zaostanek prevelik," je poudaril Guardiola.