Harry Kane (drugi z desne) je bil veliki junak Tottenhama. Foto: EPA
Mesut Özil, Danny Welbeck.
Mesut Özil je uspešno zaključil akcijo, ki jo je začel Danny Welbeck. Foto: Reuters
James Milner
James Milner je v 66. minuti zamenjal Edina Džeka, v sodnikovem dodatku pa je s prostega strela priigral točko sinjemodrim. Foto: EPA
Daley Blind
Daley Blind je v 92. minuti zagotovil Manchester Unitedu točko na Upton Parku proti West Hamu (1:1). Rdeči vragi zaostajajo za vodilnim Chelseajem 12 točk. Foto: EPA

hamom in Arsenalom so po preobratu z 2:1 slavili gostitelji.

V prvem polčasu je Tottenham narekoval ritem igre, a povedli so gostje. V 11. minuti je Danny Welbeck po hitri akciji po desni strani prišel mimo Dannyja Rosa. Poslal je predložek v kazenski prostor, kjer je Olivier Giroud podaljšal, čeprav se je sicer zdelo, da je poskusil kar s strelom, do Mesuta Özila, ki je s strelom iz prve premagal Huga Llorisa. Tudi gostitelji so si priigrali nekaj priložnosti, a je znova razpoloženi kolumbijski vratar David Ospina ohranil mrežo nedotaknjeno.
V drugem polčasu je za preobrat z zadetkoma v 56. in 86. minuti poskrbel Harry Kane. 21-letni napadalec je v odlični formi, v tej sezoni je dosegel že 22 golov. Najprej je na drugi vratnici izenačil po kotu Mouse Dembeleja, pet minut pred koncem pa je končni izid postavil z glavo po predložku Nabila Bentaleba z leve strani. Tottenham je s sedmo zaporedno domačo zmago za točko prehitel Arsenal in je zdaj na četrtem mestu na lestvici. Najlepšo priložnost topničarjev v drugem polčasu, poskus Welbecka od daleč, je lepo ubranil Hugo Lloris.

Najstnik Ibe najbližje zadetku na derbiju
Na 224. derbiju Merseyside sta se na Goodison Parku Everton in Liverpool razšla brez golov. To je bil že peti remi na zadnjih šestih medsebojnih derbijih. Najlepšo priložnost na tekmi je imel najstnik redsov Jordan Ibe, ki je v 27. minuti zadel vratnico.
Liverpool je imel rahlo premoč, a mu ni uspelo zadeti na zadnjem velikem mestnem derbiju za Stevena Gerrarda.
Everton je pred tekmo pred stadionom odkril ploščo v spomin na 96 navijačev redsov, ki so umrli na tekmi FA-pokala v Sheffieldu leta 1989.

Aston Villa končno zadela, a ostala brez točk
Chelsea je povečal naskok pred Manchester Cityjem na sedem točk. Jose Mourinho se je v šestem poskusu veselil prve prvenstvene zmage na Villa Parku (1:2).
Modri so povedli v 8. minuti, ko je Willian lepo našel Edena Hazarda, ki je matiral Brada Guzana.

Na začetku drugega polčasa je Jores Okore z glavo izenačil in končal neverjeten niz Aston Ville brez doseženega zadetka v Premier ligi, ki je trajal več kot enajst ur. Zadnjič so predtem zadeli 20. decembra. Odločitev je padla v 66. minuti, ko je veliko zmedo v obrambi gostiteljev izkoristil Branislav Ivanović z močnim strelom z levico.

Milner z mojstrskim prostim strelom rešil točko
Hull je prišel do velike točke na stadionu Etihad (1:1), čeprav je vse do sodnikovega dodatka kazalo še bolje. Gostje so bili v prvem polčasu precej nevarnejši. V 16. minuti je Ahmed Elmohamady z glavo stresel prečko. V 34. minuti je po napaki Martina Demichelisa do žoge prišel Jake Livermore, ki je zaposlil Gastona Ramireza. Njegov strel se je od vratnice odbil do Davida Meylorja, ki je zatresel mrežo.

V drugem polčasu so gostitelji močno pritisnili. V 56. minuti je v kazenskem prostoru padel David Silva, a se sodnik Jonathan Moss ni odločil za najstrožjo kazen. Zelo sporna odločitev. V predzadnji minuti je Sergio Agüero z volejem zadel vratnico. V sodnikovem dodatku je rezervist James Milner z izjemnim prostim strelom s 25 metrov zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo.