David Luiz in Branislav Ivanović sta skreirala zmagoviti zadetek Chelseaja, ki se je po nedeljski zmagi zavihtel na 3. mesto premierligaške lestvice. Foto: Reuters
Tomaš Rosicky in Gervinho
Takole sta Tomaš Rosicky in Gervinho proslavila prvi zadetek na tekmi v West Bromwichu. Foto: EPA
Arsene Wenger
Arsene Wenger, menedžer Arsenala, je po tekmi priznal, da je Howard Webb v 70. minuti srečanja pravilno dosodil 11-metrovko v korist West Bromwicha. Prav tako se strinja z izključitvijo Pera Mertesackerja. Foto: EPA
Luis Suarez
Luisa Suareza (na fotografiji) je vratar Jussi Jääskeläinen spravljal v obup. Foto: EPA
Loic Remy
Loic Remy je na Loftus Roadu v 85. minuti navijače Queens Park Rangers z zadetkom poslal v delirij, a to vseeno na koncu ni bilo dovolj za zmago. Foto: Reuters

Odločilni zadetek na Stamford Bridgeu je dosegel Branislav Ivanović, ki je strel Davida Luiza s kančkom sreče preusmeril v gol. Liverpool je medtem na Anfieldu zgolj remiziral z West Ham Unitedom (0:0), Arsenal pa se je že v soboto z gostovanja v predmestju Birminghama vrnil s polnim izkupičkom točk.

Rosicky junak topničarjev
Na sobotni tekmi je Arsenal, čeprav je zadnjih 20 minut igral brez izključenega Pera Mertesackerja, ugnal West Bromwich Albion (2:1). Junak tekme je bil Tomaš Rosicky, ki je zadel oba gola za Londončane, na koncu pa z izbitim strelom z lastne golove črte poskrbel, da so se topničarji veselili 15. zmage v sezoni. Čeh je najprej v 20. minuti izkoristil odličen predložek Gervinha in z glavo matiral nemočnega vratarja Bena Fosterja, dvojček je vknjižil v 5. minuti nadaljevanja, ko je v mrežo pospravil odbito žogo.

Vroča končnica po izključitvi Mertesackerja
Kazalo je na gladko zmago Arsenala, a je glavni sodnik Howard Webb poskrbel za razburljivo končnico - v 70. minuti je pokazal na belo točko, za nameček pa še izključil Mertesackerja. Z 11 metrov je zaostanek West Broma prepolovil James Morrison. Gostiteljem bi v 84. minuti kmalu uspel povratek, a je na veliko srečo Arsenala Romelu Lukaku meril nenatančno. Zadnji vlak za morebitno točko je domača ekipa zamudila v zadnji minuti rednega dela srečanja, ko je iz neposredne bližine prek vrat sprožil Shane Long.

Di Canio izgubil prvo tekmo
Arsenal je za en dan zavzel četrto mesto na premierligaški lestvici, a je nato po nedeljski zmagi Chelseaja nad Sunderlandom (2:1) znova zdrsnil nižje. Sunderland je na Stamford Bridgeu prek avtogola Cesarja Azpilicuete v zaključku prvega polčasa sicer povedel, a so se varovanci Rafaela Beniteza v nadaljevanju vrnili in naposled uprizorili preobrat. Že v 47. minuti je žogo v lastno mrežo poslal Matt Kilgallon, slabih deset minut pozneje pa so Londončani s kančkom sreče zadeli še drugič - David Luiz je sprožil z razdalje, žoga se je dotaknila Branislava Ivanovića in končala za hrbtom nemočnega Simona Mignoleta. Chelsea je tekmo mirno pripeljal do konca in z novimi tremi točkami (ter zaradi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih) zasedel tretje mesto.

'Kovači' odščipnili točko
Liverpool je bil na Anfieldu proti West Ham Unitedu precej boljši tekmec, vseskozi je napadal, a tako želenega zadetka ni dosegel. Blestel je vratar Jussi Jääskeläinen, ki je Liverpoolove nogometaše, zlasti Luisa Suareza, s fantastičnimi obrambami spravljal v obup. V 66. minuti je mrežo sicer zatresel Daniel Sturridge, a je sodniška trojka zaradi prepovedanega položaja gol razveljavila. V zaključku tekme bi lahko gostje z vzhodnega Londona celo ukradli zmago, a je na golovi črti žogo izbil Lucas Leiva.

32. krog, sobotne tekme:
READING - SOUTHAMPTON 0:2 (0:1)
Rodriguez 35., Lallana 72.

NORWICH - SWANSEA 2:2 (1:1)
Snodgrass 40., Turner 60.; Michu 35., Moore 75.

STOKE CITY - ASTON VILLA 1:3 (0:1)
Kightly 80.; Agbonlahor 9., Lowton 87., Benteke 90.

WEST BROMWICH - ARSENAL 1:2 (0:1)
Morrison 71./11-m; Rosicky 20., 50.
RK: Mertesacker 70./Arsenal

Nedeljske tekme:
LIVERPOOL - WEST HAM 0:0

TOTTENHAM - EVERTON 2:2 (1:1)
Adebayor 1., Sigurdsson 87.; Jagielka 15., Mirallas 53.

CHELSEA - SUNDERLAND 2:1 (0:1)
Kilgallon 47./ag, Ivanović 55.; Azpilicueta 45./ag.

NEWCASTLE - FULHAM 1:0 (0:0)
Cisse 90.

Ob 17.10:
QUEENS PARK RANGERS - WIGAN

Ponedeljek ob 21.00:
MANCHESTER UTD - MANCHESTER CITY

MANCHESTER UNITED 30 25 2 3 70:31 77 MANCHESTER CITY 30 18 8 4 55:26 62 CHELSEA 31 17 7 7 61:33 58 TOTTENHAM 32 17 7 8 55:40 58 ARSENAL 31 16 8 7 61:34 56 EVERTON 31 13 13 5 48:37 52 LIVERPOOL 32 13 10 9 59:40 49 WEST BROMWICH A. 32 13 5 14 42:43 44 SWANSEA 32 10 11 11 43:42 41 FULHAM 31 10 9 12 43:47 39 SOUTHAMPTON 32 9 10 13 46:53 37 WEST HAM 31 10 7 14 35:44 37 NEWCASTLE 32 10 6 16 42:56 36 NORWICH 32 7 14 11 30:49 35 STOKE CITY 32 7 13 12 28:39 34 ASTON VILLA 32 8 9 15 35:59 33 SUNDERLAND 32 7 10 15 34:45 31 WIGAN 30 8 6 16 36:56 30 QUEENS PARK RANG. 31 4 11 16 28:51 23 READING 32 5 8 19 36:63 23