Julio Cruz se je proslavil na San Siru. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimovič je bil v prvem delu neprepoznaven, v drugem pa je dobesedno letel po igrišču. Foto: Reuters
Razočarani Ronaldo
Francesco Totti
Francesco Totti trese mreže iz tekmo v tekmo. Foto: EPA

Dva popolnoma različna polčasa na San Siru sta zaznamovala ogorčen obračun mestnih tekmecev, ki pa zaradi velikega Milanovega zaostanka na lestvici le ni imel tako velikega tekmovalnega pomena. Zato pa je bil toliko večji psihološki vložek, saj sta imela večna nasprotnika zelo različen "evropski" teden.

Ronaldo žvižge kaznoval z golom
Prvih 45 minut igre je povsem pripadlo "gostom", ki so nizali priložnosti. Pet minut pred odmorom je svoj veliki trenutek dočakal Ronaldo, ki je zadel proti svojemu nekdanjemu moštvu. Slovitemu Fenomenu Interjevi navijači niso oprostili vrnitve na napačno stran stadiona in so mu žvižgali ob vsakem dotiku z žogo.

Argentinec za Argentinca je zmaga
Po vrnitvi iz slačilnic je Roberto Mancini namesto Hernanu Crespu ponudil priložnost tudi Juliu Cruzu, ki je prebudil svojega igralca v napadu Zlatana Ibrahimovića. Napadalna naveza je prevzela niti igre v svoje noge in že v 54. minuti je Šved streljal, Dida ni dobro odbil, Cruz pa je z bližine poravnal izid. Do odločitve je prišlo četrt ure pred koncem, ko je Cruz izsilil napako Mareka Jankulovskega, mu odvzel žogo in nato lepo zaposlil Ibrahimovića, ki je natančno zaključil.

Napeto v boju za Evropo
Lazio je ugnal Reggino v gosteh s 3:2 in se povzpel na odlično tretje mesto, saj je Palermo na Siciliji le remiziral s Fiorentino (1:1). Presenečenje prvenstva Empoli je bil v 93. minuti ob vse tri točke, potem ko je za Livorno zadel Cristiano Lucarelli.

Rimljani trdno drugi
Roma je preprečljivo odpravila Udinese s 3:1. Dvakratni strelec je bil znova kapetan Francesco Totti, ki je z 18 goli tudi najboljpi strelec Serie A. Sinovi volkulje so tredno zasidrani na drugem mestu in lahko posvetijo še več moči Ligi prvakov, kjer veljajo za tihe favorite.