Tako Maribor kot Dinamo, ki se bosta v torek v Ljudskem vrtu udarila za mesto v Ligi prvakov (prvo tekmo je dobil Dinamo z 2:1), sta v domačem prvenstvu zmagala. Maribor je z rezervno postavo premagal Celje z 2:0, Dinamo pa je v mestnem derbiju premagal Zagreb s 6:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Dinamo je tekmo začel z napadalno naravnano postavo Kelava, Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić, Calello, Alispahić, Čop, Sammir, Ibanez, Bečiraj. Mreži se nista zatresli do 33. minute, ko je Mehmed Alispahić udaril s 25 metrov in popeljal Dinamo v vodstvo. Tri minute pozneje je Sammir izvajal kot, v skoku pa je bil najvišji Domagoj Vida. V 40. minuti je bilo že 3:0. Fatos Bečiraj je izsilil enajstmetrovko, ki jo je unovčil Sammir.

Tudi v drugem polčasu je Dinamo ohranjal visok ritem. V 53. minuti je Duje Čop prodrl po krilu in podal pred gol. Žoga se je odbila do Sammirja, ki je z izjemnim udarcem s 15 metrov matiral nemočnega vratarja Vidakovića. Brazilec je zrežiral tudi zadetek za 5:0, ko je z izjemnim preigravanjem "uničil" dva igralca Zagreba, zadetek pa je dosegel Bečiraj. V 70. minuti je šel Sammir na klop, zamenjal ga je Jerko Leko in v 86. minuti postavil končni izid.

Trener Ante Čačić je tako ostal brez poraza na klopi hrvaških prvakov, ki bodo v torek v Ljudski vrt na odločilno tekmo za preboj v Ligo prvakov prišli s še večjo mero samozavesti. V šestem krogu domačega prvenstva je petič zapored zmagal in prevzel vodstvo na lestvici.

Zloglasni podpredsednik Zdravko Mamić je v petek v svojem slogu napovedal, da bo Dinamo pohodil Maribor kot plitvo reko. Na zagrebškem mestnem derbiju je Dinamu res uspelo zmleti tekmeca, toda prepričani smo, da bo v torek zgodba drugačna. Maribor je pač veliko kakovostnejši od Zagreba.