Mario Gomez je v 24. sekundi zatresel mrežo. Foto: EPA
Manuel Neuer pri zadetku Augsburga ni najbolje posredoval. Foto: EPA
Jürgen Klopp in Robert Lewnadowski
Jürgen Klopp in Robert Lewandowski se veselita zmage v Wolfsburgu. Foto: EPA
Otto Rehhagel
Trener Herthe Otto Rehhagel se je veselil pomembne točke v boju za obstanek. Foto: Reuters

Razlika na vrhu ostaja tri točke, do konca pa je le še pet krogov. V sredo ob 20.00 se bosta velika tekmeca srečala na težko pričakovanem derbiju na stadionu Westfalen.

Bavarci so sredi izjemno napornega ritma, v mislih so že imeli tekmo z Borussio in polfinale Lige prvakov z madridskim Realom, proti Augsburgu pa niso blesteli.

Gomez zadel že v 24. sekundi
Bayern je začel sijajno, v prvi akciji na srečanju je Franck Ribery prodrl po levi strani, obrambni igralci Augsburga so ga le gledali, Francoz pa je podal v sredino, kjer je bil znova na pravem mestu Mario Gomez. Njegov prvi strel je vratarju Simonu Jentzschu še uspelo odbiti, nato pa je Gomez s šestih metrov v 24. sekundi zatresel mrežo. Zahvalil se je Riberyju, ki je danes praznoval 29. rojstni dan.

Koo izkoristil napako Boatenga
Augsburg se je hitro pobral. Po četrt ure je z devetih metrov streljal Marcel Ndjeng, Jerome Boateng pa je žogo izbil z golove črte. Branilec Bayerna je naredil veliko napako v 23. minuti, ko je skušal izbiti žogo, vendar jo je zgrešil, po levi strani je ušel Axel Bellinghausen in podal žogo nazaj na rob kazenskega prostora, kjer je Čeol Ja Koo poslal žogo med nogama Manuela Neuerja v mrežo. Gostitelji so do odmora spet pritisnili, Ribery je v 25. minuti stresel prečko.

V drugem polčasu Bayern precej boljši
Na začetku drugega polčasa je Bayern vse sile usmeril v napad, po uri igre je Philipp Lahm na desni strani našel Arjena Robbena. Nizozemec je lepo podal pred vrata, kjer je Gomez z desnico zadel za 2:1. To je bil 25. zadetek najboljšega strelca Bundeslige v letošnji sezoni. Bavarci so do konca tekme mirno zadržali prednosti, čeprav je tudi Augsburg pustil dober vtis in s tako igro bo zagotovo obstal med elito.

Lewandowski blestel v Wolfsburgu
Prvaki iz Dortmunda že 23. tekem zapored niso izgubili. V Wolfsburgu so povedli v 22. minuti. Šindži Kagava je z izjemno podajo našel Ivana Perišića, ki je z leve strani zaposlil Roberta Lewandowskega. Poljak je z desnico zatresel mrežo.

Na začetku drugega dela je Ilkay Gündogan s sijajnim strelom z desno nogo povišal na 0:2. Izbranci Felixa Magatha se niso vdali, po uri igre je Ashkan Dejagah z desne strani podal pred vrata, kjer je Mario Mandžukić z glavo s petih metrov znižal. Gostitelji so skušali na vse načine izenačiti, a je Alexander Madlung šest minut pred koncem prejel drugi rumeni karton. V zadnji je Lewandowski po hitrem protinapadu zagotovil rumeno-črnim velike tri točke.

29. krog:
WOLFSBURG - BORUSSIA (D) 1:3 (0:1)
Mandžukić 61.; Lewandowski 22., 90., Gündogan 49.
RK: Madlung 84./Wolfsburg

Wolfsburg: Benaglio, Träsch (80./Sio), Madlung, Felipe, Rodriguez, Polak, Josué (54./Jiraček), Dejagah, Schäfer, Helmes (46./Vieirinha), Mandzukić.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Gündogan, Kehl, Blaszczykowski (87./Owomoyela), Kagava (81./Leitner), Perisić (69./Grosskreutz), Lewandowski.

Sodnik: Christian Dingert

BAYERN - AUGSBURG 2:1 (1:1)
Gomez 1., 59.; Koo 23.

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba, Timoščuk (52./Kroos), Schweinsteiger, Robben, Müller, Ribery (91./Contento), Gomez.

Augsburg: Jentzsch, Verhaegh, Sankoh, Langkamp, Ostrzolek, Hosogai (82./Hain), Ndjeng (55./Werner), Koo, Baier, Bellinghausen, Rafael (55./Callsen-Bracker).

Sodnik: Florian Meyer

KÖLN - WERDER 1:1 (1:1)
Džemal 39.; Rosenberg 24.
Brečko je igral vso tekmo, Novakovića (oba Köln) po odločitvi trenerja ni bilo v ekipi.

STUTTGART - MAINZ 4:1 (1:1)