Nogometaši dortmundske Borussie so se veselili četrte zaporedne zmage. V sredo jih čaka velik izpit na Parku princev v Parizu. Foto: Reuters

Črno-rumeni so s četrto zaporedno zmago zasedli drugo mesto in napovedali boj z Bayernom za naslov prvaka. 4. aprila bodo Bavarci prišli na stadion Westfalen.

Teden resnice so Dortmundčani začeli odlično. V sredo jih čaka povratna tekma osmine finala Lige prvakov v Parizu, na prvi tekmi so ugnali PSG z 2:1. Naslednjo soboto bo na sporedu še vedno vroči derbi Porurja s Schalkejem.

Hazard zadel proti nekdanjim soigralcem
Dortmundčani so povedli v osmi minuti, ko je Erling Haaland v kazenskem prostoru zaposlil Thorgana Hazarda. Belgijec, ki je poleti prišel iz Mönchengladbacha, ni dobro ustavil žoge, vendar si jo je naravnal na levico, nato pa jo je sijajno zavrtinčil v levo mrežico.

Achraf Hakimi je priigral črno-rumenim tri točke. Foto: Reuters

Stindl kronal boljšo igro gostiteljev
V nadaljevanju prvega polčasa so gostitelji pritisnili, nikakor pa niso izenačili. V 50. minuti je po podaji iz kota do žoge v kazenskem prostoru prišel Alassane Plea, ki je podal pred vrata, kjer je Lars Stindl zatresel mrežo. Napadalec Haaland je stal na golovi črti, zato prepovednega položaja ni bilo. Stindl je poslal žogo med nogama norveškega čudežnega dečka v mrežo.

Hakimi unovčil podajo Sancha
Trener Dortmunda Lucien Favre je v 66. minuti v igro poslal Jadona Sancha, ki je pet minut zatem podal v prazen prostor. Achraf Hakimi se je izognil prepovedanemu položaju, prišel je sam pred Yanna Sommerja in ga matiral z diagonalnim strelom z desno nogo.

Koen Casteels je blestel v vratih Wolfsburga. Foto: EPA

V 79. minuti je imel Sancho priložnost za potrditev zmage, a je zatresel vratnico. V naslednji akciji je Marcus Thuram ušel po levi strani in pred vrati našel Breela Embola, ki je streljal malce mimo vrat. To je bila največja priložnost za izenačenje na 2:2.

Nov spodrsljaj Leipziga
Leipzig, ki bo v torek lovil četrtfinale Lige prvakov proti Tottenhamu (prvo tekmo v Londonu je dobil z 1:0), je imel premoč v Wolfsburgu. Blestel je vratar Koen Casteels. Najbolj se je izkazal pet minut pred koncem, ko je odbil strel Christopherja Nkunkuja.

Nagelsmann ne razmišlja več o boju za naslov
Leipzig je spomladi zelo popustil. Na osmih tekmah je zmagal le trikrat. "Nismo si zaslužili treh točk. Nismo bili dovolj zbrani v zaključku akcij. Težave imamo proti ekipam, ki igrajo zelo disciplinirano v obrambi. Bayern se odlično znajde na majhnem prostoru, mi pa imamo velike težave. Naš cilj je zdaj, da se prebijemo med prve štiri. S tako igro ne moremo pričakovati, da bomo ujeli Bayern na prvem mestu," je bil razočaran trener rdečih bikov Julian Nagelsmann.

V Münchnu so praznovali 120-letnico največjega nemškega kluba. Koreografija na Allianz Areni je bila veličastna. Foto: Reuters

Augsburg v prvem polčasu zaprl vse poti do vrat
V nedeljo je bil na sporedu bavarski derbi na Allianz Areni. Igralci Bayerna so igrali v posebnih belo-rdečih dresih, saj so praznovali 120-letnico obstoja kluba, ki je postal pravi evropski velikan. Navijači so se izkazali z izjemno koreografijo ob prihodu nogometašev na zelenico.
Trener Augsburga Martin Schmidt je že večkrat uspel presenetiti favorite. Jeseni sta se ekipi razšli z delitvijo točk (2:2) in tudi tokrat so gostje v prvem polčasu zaprli vse poti do vrat. Edino priložnost je imel v zadnji minuti Thomas Müller, ki je s 13 metrov streljal malce prek vrat.

Müller unovčil sijajno podajo Boatenga
Na začetku drugega polčasa so serijski nemški prvaki močno zvišali ritem igre. V 53. minuti je Jerome Boateng s 40 metrov poslal natančno podajo do Müllerja, ki je mojtrsko podstavil levico in matiral Andreasa Lutheja. Vratar gostov se je izkazal v 65. minuti, ko je odbil nevaren strel Joshue Zirkzeeja. Nizozemski najstnik je začel tekmo, saj je Robert Lewandowski poškodovan. Vrnil naj bi se 4. aprila.

Neuer preprečil izenačenje
V 78. minuti je vstopil napdalec Alfred Finnbogason, ki je dve minuti zatem sijajno podal do Floriana Niederlechnerja. Njegov strel s šestih metrov je uspel Manuel Neuer oddbiti. Niederlechner je nato v 89. minuti ušel Boatnegu in ukanil tudi Neuerja, vendar je stranski sodnik takoj dvignil zastavico. Tudi videosodnik je potrdil prepovedan poloažj. Augsburg je bil zares blizu presenetljive točke.

Thomas Müller se ni razumel z Nikom Kovačem. Ko je glavni trener postal Hansi Flick, je znova ujel pravo formo. Foto: Reuters

Goretzka potrdil zmago Bayerna
Na vrsti je bilo še pet minut sodnikovega dodatka in v 91. minuti je Serge Gnabry v kazenskem prostoru premešal obrambo gostov in podal do Leona Goretzke, ki je z desnico poslal žogo v mrežo.

Müller: Lahko se zahvalimo Neuerju
"V prvem polčasu smo premalo tekli in Augsburg se je brez težav branil. Nismo se trudili. V drugem polčasu smo zaigrali bolje, priložnosti so se vrstile, vendar jih nismo dovolj unovčili. Lahko se zahvalimo Neuerju, da nam je rešil tri točke. Tekma bi se lahko končala z 1:1. To ni bila naša vrhunska predstava, nekaj smo jih v preteklih tednih že prikazali. Zdaj ni nobene tekme med tednom in to je treba unovčiti za izboljšanje detajlov," ni bil preveč zadovoljen Müller.