Daniel van Buyten (levo) je v sodnikovem podaljšku poskrbel za zmago Bayerna. Foto: EPA
Franck Ribery
Francku Riberyju so takole pomagali pri odhodu z igrišča. Foto: EPA
Vedad Ibišević in Sejad Salihović
Vedad Ibišević in Sejad Salihović sta se v 1. minuti veselila vodstva Hoffenheima. Foto: EPA
Lewis Holtby
Lewis Holtby je dvakrat zadel za peto zmago Mainza. Foto: EPA
Klaas Jan Huntelaar
Klaas Jan Huntelaar je zadel v Freiburgu za prve tri točke Schalkeja v letošnji sezoni. Foto: EPA

Gostitelji so tekmo začeli sanjsko. Po 30 sekundah je Diego Contento izgubil žogo levo od svojega kazenskega prostora. Sebastian Rudy je podal v sredino, kjer je Vedad Ibišević matiral Hansa Jörga Butta. Louis van Gaal se še dobro usedel ni, že so bili njegovi varovanci v zaostanku. Bavarci so imeli zelo veliko posest žoge, prave priložnosti pa je imel Hoffenheim. V 26. minuti je Butt odbil strel Andreasa Becka, tri minute pred odmorom pa je Sejad Salihović s prostega strela s 27 metrov zadel vratnico.

Müller končal sušo Bavarcev
Na začetku nadaljevanja sta vstopila Danijel Pranjić in Ivica Olić, Bavarci so začeli igrati zelo napadalno, Hoffenheim se je le še branil. V 63. minuti je Ribery prodrl po levi strani, njegov strel je vratar Daniel Haas odbil, najboljši strelec svetovnega prvenstva Thomas Müller pa je zatresel prazno mrežo. Bayern je v Bundesligi zatresel mrežo po 333 minutah, do neslavnega rekorda je manjkalo le deset minut.

Ribery v velikih bolečinah z igrišča
Beck je pokrival Riberyja, zadel ga je v gleženj in Francoz je v velikih bolečinah zapustil igrišče. Izrekel je nekaj sočnih kletvic, zavedal se je, da ga čaka daljši premor. Nova velika težava za Bayern, saj je veliko vprašanje, kdaj se bo vrnil Arjen Robben. Namesto Riberyja je vstopil Hamit Altintop. Do konca srečanja je imel Bayern veliko pobudo, Miroslav Klose je dvakrat za las zletel mimo žoge, še vedno čaka na prvi zadetek v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu.

Van Buyten v slogu napadalca
V 91. minuti je Altintop podal v sredino, Olić je žogo podaljšal z glavo, nesrečni Isaac Vorsah je žogo izbil na levico van Buytna, ki je iz bližine priigral Bayernu tri zaslužene točke. Veselje je bilo zadržano, saj so po koncu tekme vsi dejali, da je verjetno poškodba Riberyja težja. Van Gaal je pesimist, na sobotnem derbiju z Mainzem in morda celo do novega leta bo brez svojih dveh velemojstrov.

Holtby še povečal evforijo v Mainzu
Mainz je zmagal še petič zapored. Köln, ki je iz Münchna prinesel točko, je bil na Bruchwegu brez možnosti (2:0). Varovanci izjemno priljubljenega trenerja Thomasa Tuchla so bili vseskozi boljši tekmec. V 64. minuti je vstopil Lewis Holtby, ki igra kot posojeni igralec Schalkeja. Osem minut zatem je 20-letni vezist z glavo zatresel mrežo po podaji Christiana Fuchsa. Vratar Faryd Mondragon je obstal na golovi črti, čeprav bi lahko posredoval.
Trener Kölna Zvonimir Soldo je Milivoja Novakoviča poslal v igro deset minut pred koncem, Mišo Brečko je po sijajni predstavi na Allianz Areni igral vso tekmo. V sodnikovem podaljšku je Fuchs z dolgo podajo našel Holtbyja, ki je z levico postavil končni izid. Evforija v Mainzu je popolna, v soboto jih v Münchnu čaka velik izpit, trenutno pa imajo kar sedem točk naskoka pred Bavarci.

Hannover je s 4:1 odpravil Werder, ki nikakor ne najde poti iz krize. Bremenčani imajo le štiri točke.