Vid Belec, ki se je odpovedal nastopu na EP-ju do 19 let, je v ZDA dobil priložnost, da brani za člansko moštvo Interja. Foto: EPA
Drogba in Lampard premagala Belca

Rose Bowl v Pasadeni je sprejel več kot 80 tisoč gledalcev, ki so videli zanesljivo zmago angleškega kluba, ki je v prvi uri igre nadigral italijanske prvake. Jose Mourinho, ki zdaj vodi črno-modre, je v začetno postavo uvrstil kar štiri mladce, na katere računa v prihodnosti; med njimi je v vratih začel tudi Vid Belec, medtem ko je Rene Krhin dobil priložnost od 80. minute dalje, ko je zamenjal Estabana Cambiassa.

Velemojstra ugnala Belca
Didier Drogba
je v 11. minuti presenetil Belca s strelom s 25 metrov, žoga je sicer malce oplazila branilca Ivana Cordobo, a je mladi slovenski vratar naredil napako, ker je dopustil, da se je žoga pred njim odbila od tal ter nato v mrežo. Na 2:0 je z 11-m povišal Frank Lampard, ki je Mariborčana poslal v napačno smer. V nadaljevanju se je Belec odkupil z obrambo Nicolasu Anelki. V zadnje pol ure je pobudo prevzel Inter, a se izid ni spremenil.

Zadnja tekma Zlatana za Inter?
Zlatan Ibrahimovic
, ki naj bi v noči na sredo odigral zadnjo tekmo v dresu Interja, je staknil poškodbo roke. Pregled v Bostonu, kjer "nerazzurre" čaka obračun z mestnim tekmecem Milanom, bo razkril težo Švedove poškodbe. Novica zagotovo ni razveselila Barcelone, kamor naj bi se "Ibrakadabra" preselil v naslednjih dneh.