Rob Friend je šokiral HSV in poskrbel za senzacijo kroga. Foto: EPA
Mario Gomez in Serdar Tasci
Mario Gomez se proti svojim nekdanjim soigralcem ni naigral. Foto: EPA
Markus Babbel
Markus Babbel, ki med tednom dela tudi trenersko licenco, po petih zaporednih porazih lažje diha. Navijači so zahtevali, da ostane. Foto: EPA
Kevin Kuranyi
Kevin Kuranyi je prejšnji teden v zadnji minuti izenačil proti Hamburgu (3:3), tokrat pa je bil najzaslužnejši še za preobrat proti Bayerju (2:2). Foto: EPA

Trenerju Stuttgarta Markusu Babblu se je že pošteno tresel stolček po slabih igrah v Bundesligi in Ligi prvakov, v torek pa je sledil še izpad iz nemškega pokala proti drugoligašu Greuther Fürthu (0:1). Bavarci brez poškodovanih Francka Riberyja, Arjena Robbna in Ivice Olića nikakor niso našli prave igre.

Gostitelji so že po ogrevanju pozdravili 42.000 navijačev, kar je pred tekmo zelo nenavadna poteza. Tekme z Bayernom niso vsak dan in motiv je bil ogromen, Christian Träsch in Julian Schieber sta že v uvodnih šestih minutah ogrela dlani Hansa Jörga Butta. Na drugi strani je Anatolij Timoščuk dvakrat zagrozil od daleč. Mario Gomez, ki je poleti iz Stuttgarta prestopil k Bayernu, je bil deležen glasnih žvižgov, a ni imel resnejših priložnosti.

Gol Tonija razveljavljen
Na začetku nadaljevanja je rezervist Roberto Hilbert z glavo streljal naravnost v Butta. V 67. minuti je nevidnega Miroslava Kloseja zamenjal Luca Toni in že po nekaj sekundah za las zgrešil žogo. V 86. minuti je italijanski napadalec po podaji Philippa Lehma celo zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Kuranyi zrežiral preobrat v Veltins Areni
Vodilni Bayer je bil na pragu velike zmage v Gelsenkirchnu, a se je Schalke v zadnjih minutah rešil (2:2). Gostje so ob polčasu vodili z goloma Tonija Kroosa in Stefana Kieslinga, ki je bil tik pred odmorom natančen z glavo. V nadaljevanju so varovanci Felixa Magatha silovito pritisnili. Kevin Kuranyi je v 83. minuti z bližine znižal, dve minuti pred koncem pa je zaposlil rezervista Vicenteja Sancheza, ki je z glavo rezultat poravnal.

HSV zapravil prednost
Hamburger SV je bil do tega kroga neporažen, a v Bundesligi ni lahkih tekem in tokrat je doma senzacionalno izgubil proti Borussii iz Mönchengladbacha z 2:3. Varovanci Bruna Labbadie so na začetku drugega polčasa povedli z 2:1, ko je Ze Roberto lepo izvedel prosti strel z 18 metrov. Četrt ure pred koncem je rezultat z glavo poravnal Dante Bonfim. Osem minut pred koncem je Juan Arango našel razervista Rob Frienda, ki je iz bližine poskrbel za pravo senzacijo.

Rozehnal kaznoval neučinkovitost Kölna
Köln je doma klonil proti Hannovru z 0:1. Gostitelji so imeli pobudo, a niso znali zadeti. Kazen je prišla v 37. minuti, ko je Jan Rozenthal izkoristil podajo Konana. Werder je v Nürnbergu zaostajal že z 0:2, v 92. minuti pa je točko izvlekel Aaron Hunt.