Kdo lahko ustavi 'rdečo jezo', ki je lani pokorila Evropo, letos pa načrtuje še zmagoslavje na ogrevalnem turnirju za SP 2010? Foto: EPA

V Bakuju so evropski prvaki slavili na krilih Davida Ville, ki je v prvem polčasu zabil klasični "hat-trick". Napadalec Valencie, ki je naslednja tarča Reala iz Madrida in Florentina Pereza je gostiteljem natresel tri gole v samo 11. minutah (34., 39., 45./11-m). V nadaljevanju so za četo Vicenteja del Bosqueja zadeli še Albert Riera (68.), Daniel Güiza (72.) in Fernando Torres (87.). Iz Azerbajdžana je "furia roja" odletala v Južno Afriko, kjer bo na Pokalu konfederacij skušala podaljšati niz nepremagljivosti in osvojiti novo lovoriko.

Bosta v JAR-u padla rekorda Brazilije?
Najdaljši niz nepremagljivosti, ki ga bodo v naslednjih dveh tednih skušali podreti Španci drži Brazilija, ki je sredi 90. let 35-krat zmagala ali igrala neodločeno. Španija je zadnji poraz doživela daljnega novembra 2006, ko je bila v Cadizu Romunija boljša z 0:1.

Po remiju brez golov v četrtfinalu Eura 2008 proti Italiji so Španci nanizali že 12 zaporednih zmag, s tem je nevarnost tudi drugi rekord Brazilije, ki si ga deli s Francijo. Obe reprezentanci sta na uradnih tekmah nanizali 14 zaporednih zmag: carioce leta 1997 in trikolori v letih 2003 in 2004.