Miljenko Bošnjak
Miljenko Bošnjak je na Ptuju izenačil na 1:1. Foto: RTV SLO
Po porazu Kopra slavijo v Domžalah
Teinović odločil v Ajdovščini

Drava je slavila z 2:1 po golu Javierja Grbca. Koprčani, ki za Domžalčani ob slabšem medsebojnem izkupičku in tekmi več dva kroga pred koncem zaostajajo šest točk, si podaljšanja upov na naslov prvaka niti niso zaslužili. Proti domačim vratom so sprožili le dva strela, drugi je končal v mreži.

Bošnjak le odgovoril Amusanu
V 54. minuti je bil za 1:0 uspešen Sunday Amusan, potem ko je Tomaž Murko podajo Saše Božičiča izbil na rob kazenskega prostora. Domačo premoč je kronal Miljenko Bošnjak v 67. minuti. Lucas Horvat je podal z leve strani v kazenski prostor, Bošnjak pa je z drugega poskusa po ubranjenem strelu z glavo le ugnal najboljšega gostujočega igralca Ermina Hasiča.

Izkazal se je z nekaj izvrstnimi obrambami, v 86. minuti pa bil nemočen, ko je podajo Johna Oguja izkoristil Grbec.

Drava še lovi Primorje
Ptujčani tako na devetem mestu, ki vodi v kvalifikacije za obstanek med elito, še vedno zaostajajo točko za Primorjem. Slednje je v Ajdovščini na razmočenem terenu z 1:0 ugnal Maribor, ki je po 12. porazu v sezoni ostal brez možnosti za Pokal Intertoto.

Teinović zasluženo zadel za 1:0
Za gledalce neprivlačno tekmo je odločil nekdanji član vijoličastih Dalibor Teinović, ko je s strelom z 18 metrov v vratarjev levi kot zasluženo povedel gostitelje v vodstvo. Ajdovci bi ga lahko še povišali, vendar je Miroslav Cvijanović zapravil izredno priložnost, strel Davorja Škerjanca pa je z golove črte izbil Lubomir Kubica.

Proti Inteblocku le še za prestiž
Domžale bodo v ponedeljek ob 17.00 v obračunu novega (starega) ligaškega in pokalnega zmagovalca igrale le za prestiž proti Interblocku, ki lahko s tretjega mesta izpodrine Hit Gorico. Ta si je že zagotovila Pokal Intertoto.